Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kompresor dynamiki do słuchawek
SP9VNM Offline
Jerzy
***

Liczba postów: 100
Dołączył: 18-06-2009
Post: #5
RE: Kompresor dynamiki do słuchawek
Przepraszam za chwilową nieobecność. (to przez wyjazd weekendowy).

M'75 - dzięki za dokumentację. Na chwilę obecną złożoność konstrukcji odstrasza i wstrzymam się do czasu kiedy będę miał więcej układów do porównania i do wyboru.

Karol, na wstępie dziękuję, że wpadłeś. Zalinkowany ogranicznik diodowy zaraz wykonam i będę testował. W kwestii zasadniczej to znaczy czy TRX ma AGC - odpowiedź brzmi - nie. Pozostaję wierny CW no i najbardziej pociągają mnie proste a nawet najprostsze konstrukcje (np na MAS), TRXy QRP HM, które AGC najczęściej nie mają. Napisz co masz na myśli jeżeli chodzi o dostępne pcb pod SSM2167. Znalazłem coś takiego ale kość inna: https://serwis.avt.pl/manuals/AVT2312.pdf

Piotr - dzięki za filmik, chociaż jest on dla mnie nie tyle inspirujący co bardzo pouczający. Pokazany tam limiter wnioskując z oscylogramu trudno jednoznacznie zaliczyć do twardych. Ale i tak słychać, że w odsłuchu pozostawia wiele do życzenia. Tymczasem mam nadzieję na osiągnięcie lepszych rezultatów przy jednoczesnym zachowaniu względnej prostoty układu (i niewygórowanej cenie).

Perspektywicznie (i raczej teoretycznie) patrząc może już są (albo będą) jakieś aplikacje typu procesor audio np. na DISCO. Świetne programy tego typu już dawno są na platformy Win i Mac. (jeszcze nie szukałem ale gdyby coś takiego było na Disco to w zależności od ceny też można pomyśleć...)
24-05-2020 16:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Kompresor dynamiki do słuchawek - SP9VNM - 24-05-2020 16:10

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości