Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zasilacz 12v20A z zabezpieczeniem , prosty.
SQ9KCX Offline
Nowicjusz
*

Liczba postów: 16
Dołączył: 10-02-2020
Post: #7
RE: Zasilacz 12v20A z zabezpieczeniem , prosty.
(21-05-2020 18:04)SP5CTD napisał(a):  Pozwoliło to na pominięcie zazwyczaj stosowanych wyrównwczych rezystorów emiterowych o rezystancjach 0,1 do 1 oma i mocy 5 do 10 Watów. Rezystory te pochłaniają znaczną moc i są trudne do wykonania.
73, Jarek
P.s.
W czasach gdy SP6LB pisał książkę trudno było wykonać takie rezystory.
Ja kiedy robiłem zasilacz zamiast rezystorów zastosowałem drut oporowy (taki ze spirali od jakiegoś piecyka) nie wiem czy to dobre rozwiązanie ale zasilacz chodzi już któryś rok i nic się nie dzieje a taki drut to raczej wytrzymały jest, i coś tam na emiterach powinien wyrównać co nie? czy raczej nie bardzo?

Termomiks a nie lepiej zamiast stosować te dwa trafo szeregowo i odwijać uzwojeń żeby nie było za duże napięcie to zastosować jeden i na tym jednym dowinąć (jak masz za mało woltów) trochę uzwojeń żeby mieć powiedzmy te 20V, po mostku spadnie ci na ???17-18V??? tyle przecież powinno wystarczyć żeby potem mieć 13,8V, to jest chyba tak że jak masz na wejściu te 30V i chcesz zejść do 13,8V to tranzystory muszą się nieźle napracować żeby tyle zjechać napięcia a jak masz niższe to wtedy tak nie cierpią, tak gdzieś słyszałem, ale popytaj jeszcze ok? bo może głupoty mówię.
23-05-2020 7:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Zasilacz 12v20A z zabezpieczeniem , prosty. - SQ9KCX - 23-05-2020 7:50

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości