Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Giętarka / Krawędziarka / Zaginarka do Blachy
SP5IOU Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 120
Dołączył: 02-05-2013
Post: #3
RE: Giętarka / Krawędziarka / Zaginarka do Blachy
Tak - z tym wracaniem blachy się zgadza, ale dobrałem tak ogranicznik, aby byłu o kilka stopni więcej i jest ok.
Oczywiście ustawienie zależy od grubości i materiału blachy. Trzeba też wiedzieć jak uwzględnić grubość blachy, aby elementy do siebie pasowały. Trzeba się tego nauczyć.
Pudełko da się zrobić, ale o wewnętrznym przekroju nie mniejszym niż 45mm.Tylko trzeba je wyjmować z maszynki odkręcając cały dociskacz.
To prosta zaginarka do celów amatorskich, ale znacznie łatwiej się wykonuje się elementy blaszane niż gięcie w imadle.
Profesjonalne maszyny do celów produkcyjnych są drogie.

W ciagu lat ćwiczyłem amatorskie maszynki: drukarka 3D, frezarka CNC też z laserem.
Przedtem jeszcze wykonywanie PCB termotransferem z użyciem najpierw żelazek, później przerobionego laminatora, wytrawiarka......... i co tam jeszcze.
Aby osiągnąć zawalające wyniki, żeby elementy do siebie pasowały, musiałem sporo poćwiczyć, zrobić trochę nieudanych elementów aby opanować technologie.
To samo jest z wyginarką, choć obudowę do skrzyneczki antenowej N7DDC, w stylu 2 elementy "C" z wykonanymi jeszcze na prostych blachach wycięciach i otworach, udało się wygiąć za pierwszym razem Smile.

73's Marcin.
29-12-2019 4:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Giętarka / Krawędziarka / Zaginarka do Blachy - SP5IOU - 29-12-2019 4:01

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości