Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Direct Conversion Receiver Polyakova prezentowany w Burzeninie 2019
SQ9RFC Offline
Jerzy
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: 02-07-2010
Post: #48
RE: Direct Conversion Receiver Polyakova prezentowany w Burzeninie 2019
Ja przepraszam, że chwilowo nie udzielam się na forum. Jestem zawalony pracą zawodową. Dopiero za miesiąc będę wolny. Wtedy będę codziennie i skupię się na wyjaśnieniach eksperymentach itd. Teraz nie byłem nawet w stanie przeczytać co tam koledzy piszą. Proponuję na razie po prostu zrobić to radio - jego nie za bardzo da sie robić po kawałku - jest na tyle proste że w jeden wieczór się go zlutuje na pająka, czyli kawałek laminatu jako masa i przestrzenne lutowanie - wcale nie za ciasne, aby łatwo robić pomiary i wymieniać elementy. Jeśli masz NWT to zestrój go na zasadzie sztucznego nadajnika. NWT ustaw jako generator przestrajalny ręcznie. Polutuj, włącz zasilanie i zacznij słuchać. Jako antena kilka centymetrów drutu. Do NWT tak samo kilka centymetrów drutu. Przestrajaj NWT ręcznie i musisz usłyszeć w słuchawkach to NWT ! będziesz wiedział gdzie jesteś - skoryguj VCO tak aby być w paśmie. Podłącz zewnętrzną antenę, wyreguluj poziom VCO tak aby stacje słychać było najładniej - na koniec BPF na ucho. To radio jest nieprawdopodobnie czułe i ma piękne audio.

73 JERZY SQ9RFC
11-10-2019 17:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Direct Conversion Receiver Polyakova prezentowany w Burzeninie 2019 - SQ9RFC - 11-10-2019 17:59

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości