Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Direct Conversion Receiver Polyakova prezentowany w Burzeninie 2019
SP9FKP Offline
Piotr
*****

Liczba postów: 1,253
Dołączył: 28-06-2009
Post: #13
RE: Direct Conversion Receiver Polyakova prezentowany w Burzeninie 2019
(10-09-2019 23:08)SP6FRE napisał(a):  Pozwolę sobie na lekką polemikę z Jurkiem w sprawie obwodów wejściowych.
Myślę, że to ja jestem adresatem uwag Leszka odnośnie obwodów wejściowych to (bez wdawania się polemikę) pozwolę sobie na uzupełnienie mojego wcześniejszego wpisu. Pisząc, że stosowanie bardziej wyrafinowanych (czytaj bardziej selektywnych) obwodów wejściowych nic nie wniesie poza problemami z ich prawidłowym zestrojeniem, zwłaszcza dla mało doświadczonego budowniczego, chciałem podkreślić genialność pomysłu RA3AAE i realne własności tego typu detektora. W odróżnieniu od przywołanej konstrukcji 3 pasmowego odbiornika, zasada pracy i uzyskane rezultaty są zdecydowanie odmienne od oryginału. Zainteresowanym polecam lekturę popularnej książki Poljakowa Приемники прямого преобразования для любительской связи wyjaśniającej pryncypia układu. Jurek wprowadził istotne modyfikacje do oryginalnego schematu moim zdaniem niezbyt trafione dlatego zachęcam do samodzielnych eksperymentów celem przekonania się co do zasadność takich czy innych twierdzeń. To najlepsza droga do zrozumienia zasady działania i wpływu poszczególnych rozwiązań na ostateczny efekt.
Dodam, że układ detektora próbkującego powstał w czasach gdy o szybkich kluczach analogowych jeszcze nikomu się nie śniło i o ile wiem, do dziś nie został przez Autora opatentowany a on sam jest bardzo cenionym profesorem politechniki.
Zatem Koledzy, do dzieła! Budujcie, badajcie i dzielcie się wynikami. Zachęcam gorąco.

Praktykujący teoretyk
11-09-2019 20:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Direct Conversion Receiver Polyakova prezentowany w Burzeninie 2019 - SP9FKP - 11-09-2019 20:04

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości