Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FT 101, FT 901 i inne. Wentylator...
SP3SUZ Offline
Zaawansowany użytkownik
****

Liczba postów: 479
Dołączył: 30-09-2013
Post: #9
RE: FT 101, FT 901 i inne. Wentylator...
Tomek. Masz rację,wszystko można zrobić lepiej i za wieksze pieniądze. Jednak według mnie po to jesteśmy konstruktorami żeby zrobić z tego co pod reńką. Co do zasilaczowca a i owszem trzeba dobrać taki typ co będzie odpowiadał parametrom. Ja po wykonaniu remontu odpowiednio "wstawiłem w tyłek" temu urządzeniu na zasadzie że jak ma sie zepsuc to niech się zepsuje u mnie. 72 godziny zaiwaniało nie gaszone a ja tłukłem na CW i SSB co popadnie. Żaden efekt uboczny nie nastapił w (domysle temperaturowy) a podregulowałem tak ALC że dawał (nadajnik) ponad 30 % więcej mocy. Wentylator komputerowy dał radę, za to jakie DXy sie pokazały....(!) najfajniejsza to Indonezja na 7 MHz w połowie lata o godz 18/00 lokalnego i to na SSB! Oba raporty po 59. Można ? Można! Dlatego proponuję nie popadać w za duże koszty bez potrzeby. Podobnie jak z mikrofonem. 600 Omów midlandowski za 40 PLN i po temacie. Wymiata równo! Warunek to sprawdzenie elektrolitów we wzmacniaczu mikrofonowym i doprowadzenie ich po 30 latach do stanu fabrycznego. My Polacy nie mamy się czego wstydzić. nasze "ELWA' to naprawdę super wyroby.
18-01-2021 20:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: FT 101, FT 901 i inne. Wentylator... - SP3SUZ - 18-01-2021 20:29

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości