Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DSP VNA by SP3GO (100kHz - 450MHz)
SQ5KVS Offline
Karol
*****

Liczba postów: 1,005
Dołączył: 26-09-2012
Post: #27
RE: DSP VNA by SP3GO (100kHz - 450MHz)
No ok, wczoraj byłem niewyspany i dlatego zadawałem nierozsądne pytania, na szczęście przestałem drążyć, przespałem się i wszystkie te wasze wyjaśnienia nic nie znaczą dopóki się nie zrozumie że CLK0 i LO nie są takie same bo mają przecież zdudniać się do częstotliwości audio Big Grin. Wtedy faza nam się zmienia i trzeba ją mierzyć..
A, jeszcze jedna kwestia, która mnie nurtowała przy pracach nad poprzednimi analizatorami ale nie miałem czasu. Jak fakt, że mamy prostokąt (czyli częstotliwość podstawową + 1/3 f3 + 1/5f5 + ...) nam wpływa na pomiary? Ok, w przypadku elementów niezłośliwych, np idealne cewki czy kondensatory, może to nie jest takie istotne. Ale teraz mierząc np. SWR
anteny, albo linii długiej - załóżmy że na częstotliwości podstawowej wszystko jest tip-top, czyli dopasowanie idealne, nic nie wraca. Ale na częstotliwości f3 jest jakiś kataklizm . Wtedy SWR będzie zawyżony o to niedopasowanej z f3, itd..
Chyba że tak się ma dla pomiarów skalarnych (że się ma to wiem bo tak mam w NWT7 który nie ma filtra po DSP Smile, a wektorowo jest na to metoda (jeśli to było wyjaśniane to wystarczy odnośnik Smile

Nie rozumiem - nie robię. Chyba że robię żeby zrozumieć.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-05-2019 11:00 przez SQ5KVS.)
21-05-2019 10:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: DSP VNA by SP3GO (100kHz - 450MHz) - SQ5KVS - 21-05-2019 10:47

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości