Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DSP VNA by SP3GO (100kHz - 450MHz)
SP3GO Offline
Rafał
***

Liczba postów: 182
Dołączył: 15-04-2015
Post: #4
RE: DSP VNA by SP3GO (100kHz - 450MHz)
Co do "płytkarni", to tym razem skorzystałem z allpcb.com.
Mają błyskawiczną produkcję, a jeśli ktoś akceptuje dodatkowe koszty związane z 23% podatku (od ceny całkowitej niestety, więc towar+przesyłka), to i przesyłka kurierem DHL błyskawiczna.

Ale wracając do tematu...

Co do ADE-1 - Piotrze, a mógłbyś przesłać zdjęcie dokładnych napisów na Twoim egzemplarzu ADE-1?
Faktycznie tego nie brałem pod uwagę - to znaczy nota katalogowa sugeruje, że tam są masy, ale akurat wszystkie moje egzemplarze nie mają wewnętrznie połączonych mas, więc każde uzwojenie z osobna może sobie "wisieć". Wiem, że jest jeszcze jakaś wersja ADE-1+ - może właśnie tym się różnią.
Czy mógłbym wszystkich czytających ten wątek prosić, aby sprawdzili swoje egzemplarze ADE-1 i zaraportowali, czy piny 1-4-5 (te od masy dla LO, IF i RF) są połączone?

A co do kondensatorów - wydawały mi się zbędne, a wręcz szkodliwe ze względu na swoją zmienną reaktancję w funkcji częstotliwości.
Nota katalogowa Si5351 nie ma nigdzie takich na wyjściu w przykładowych podłączeniach, do tego akurat w tej aplikacji sygnały trafiają (poza mostkiem) na uzwojenia mieszaczy, a więc i tak mają dla składowej stałej zwarcie do masy. Poza tym oscyloskop nie pokazywał na wyjściu Si5351 żadnej składowej stałej.
06-03-2019 21:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: DSP VNA by SP3GO (100kHz - 450MHz) - SP3GO - 06-03-2019 21:48

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości