Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PIC - kłopoty z programowaniem.
SQ9RFC Offline
Jerzy
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: 02-07-2010
Post: #3
RE: PIC - kłopoty z programowaniem.
PICKIT4 zamówiłem i garść procków, a 2 i 3 z drugiej ręki są po kilkanaście zł. Podróbka/samoróbka, jeśli się rozumie jak działa jest lepsza od oryginału. PICKIT2 jest prosty w budowie i użyciu. Mam jeszcze prostszy programator na RS232 - to dopiero łopatologia. Kilka linijek własnego programu i można kontrolować wszystko - tyko kwestia czasu. Pytanie brzmi: "Co jest grane ?". Dziś już nie mam siły - może jutro wygospodaruje trochę. Procki i programator powinien być na czwaartek/piątek. Już się kiedyś spotkałem z podobnym problemem. Procek strajkował, nie chciał się programować kilka razy z rzędu, ale po wystudzeniu problem znikał. trzeba sprawdzić.
Poranne wiadomości - coby forum żyło ... i było co poczytać przy kawce... W nocy przerobiłem wszelkie kombinacje różnych programatorów... bezskutecznie - ale układy żyją, bo widać na przyrządach, że wsad przynajmniej w pewnej części działa. Znalazłem trzeciego procka 628, zaprogramował się bez problemu ... ale tamtym nie odpuszczę ! Muszę poszukać czy nie ma jakiś ukrytych i niepublikowanych właściwości tego układu, które na przykład ustawione nie pozwalają nawet na skasowanie zawartości - byłoby to rozsądne ... takie zabezpieczenie ... przed głupotą Pamiętam, że pewna seria Z80 mia całą masę niepublikowanych komend i funkcjonalności.

73 JERZY SQ9RFC
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-01-2019 9:26 przez SQ9RFC.)
09-01-2019 0:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: PIC - kłopoty z programowaniem. - SQ9RFC - 09-01-2019 0:00

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości