Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
szerokopasmowe wzmacniacze na różnych tranzystorach
SP9HVW Offline
Józef
***

Liczba postów: 157
Dołączył: 14-06-2010
Post: #12
RE: szerokopasmowe wzmacniacze na różnych tranzystorach
Proponuje zastosować transformator wejściowy i wyjściowy nawinięty linią przesyłową najlepiej kabel koncentryczny. Teoria podaje że przesyłanie energi
odbywa się linią przesyłową i pole magnetyczne jest zamknięte wewnątrz lini- uzyskujemy szersze pasmo i wyższą wydajność.
Zastosowałem trafo 1 : 1 wtedy nawijamy kablem koncentrycznym 50 om.
Rezystory w bramkach biasu - wartość - po 25 om - wtedy dostałem najlepsze dopasowanie - są na to wzory i zależą od przekładni trafa - mają decydujący wpływ przy dopasowaniu. Istotne przy dopasowaniu do max f wzm - są indukcyjności szeregowe w bramkach - kompensują one pojemność wejścia tranzystorów .
Do 30MHz - dostałem w takim układzie dobre dopasowanie poniżej- 1,2 SWR.
Zdjęcia transformatorów wejściowych takie jakie miałem do dyspozycji- jak są nawinięte kablem koncentrycznym. Teraz robię próby z trafem wyjściowym żeby prawidłowo pracował do 50MHz - trafo wyjściowe jest najtrudniejszym elementem do wykonania.
Zrzuty zdjęć transformatorów wejściowych, pomiar SWR - linia gdzie są znaczniki to kompensacja C- na wyjściu trafa -
Materiał na temat materiałów magnetycznych


Załączone pliki Miniatury
İmage

.pdf  TR 1 -1 TLT.pdf (Rozmiar: 19.78 KB / Pobrań: 613)
.pdf  HFE0105_Sevick.pdf (Rozmiar: 280.42 KB / Pobrań: 669)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-09-2018 15:19 przez SP9HVW.)
15-09-2018 15:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: szerokopasmowe wzmacniacze na różnych tranzystorach - SP9HVW - 15-09-2018 15:06

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości