Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zespół filtrów dolnoprzepustowych KF 50w
SP2FP Offline
PAWEŁ
***

Liczba postów: 183
Dołączył: 01-11-2009
Post: #6
RE: Zespół filtrów dolnoprzepustowych KF 50w
Witaj , Podchodzę bardziej praktycznie, podłączam taki filtr do TRXa K3 z cyfrowym pomiarem SWR i widzę swr przed filtrem, za filtrem mam zapięty reflektometr i dalej sztuczne obciążenie - sprawdzam ile mocy tracę. Jeśli swr jest 1:1,0 max 1:1,1 to uważam ten wynik za poprawny, Antena w całym paśmie nie ma czystych 50OHM więc teoria nie do końca sprawdza się w praktyce. Symulując obliczenia filtrów brałem pod uwagę straty przy obciążeniu 30-80OHM nie uwzględniając dodatkowo reaktancji, bazowałem na typowym szeregu kondensatorów i możliwości ich zakupu. Możemy wyliczyć i wykonać dużo lepsze filtry, ale do ich prawidłowego działania przyda się skrzynka antenowa. Tutaj chodziło o porosty projekt LPF bez pułapek wymagających przynajmniej strojenia NWT.
Najgorsze jest to że obecnie trudno kupić prawdziwe rdzenie amidona, chyba że import z USA+cło +vat+przesyłka. T50-2 oryginalne udało mi się nabyć w rozsądnej cenie. Żółte od "micrometals" dają radę m ale to też nie to co było kiedyś, a czarne od chińczyka grzeją się wnosząc straty mocy. Posiadam podobny LPF na rdzeniach z przed 8 lat i tam nic się nie grzeje przy 40 watach. Podmieniłem je do tego projektu i ewidentnie jest to wina obecnych rdzeni które się dużo szybciej nasycają.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-10-2018 15:59 przez SP2FP.)
27-09-2018 16:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Zespół filtrów dolnoprzepustowych KF 50w - SP2FP - 27-09-2018 16:23

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości