Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PA170W z Chin, jak to poskładać ?
SP0X Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 93
Dołączył: 03-02-2018
Post: #1
PA170W z Chin, jak to poskładać ?
... żeby nie upalić tranzystora.
Kupiłem sobie taki wzmacniacz .
Sprzedawca nie podaje schematu tylko link do strony kogoś kto to poskładał. Z opisu wynika że sprzedawce jest nieco ignorantem i nie ma co wierzyć w elementy które załącza do kitu.

Sprężyłem się i samemu rozrysowałem układ połączeń między elementami. To czy w danym miejscu ma być rezystor czy kondensator wziąłem z w.w. strony.
Zauważyłem że na w.w. stronie schemat (naszkicowany ołówkiem) jest narysowany błędnie w stosunku do układu połączeń. W związku z tym chciałbym żeby ktoś rzucił jeszcze raz na to okiem tak bez większego sugerowania się powyższym opracowaniem bo nie ma co go uznawać za bezbłędny.
Czy ktoś obeznany w temacie mógłby przeglądnąć to co zamieszam niżej i sprawdzić czy:
1. ogólny dobór (R,C,D) elementów jest dobry. (tranzystor nie jest wrysowany)
2. jakie mają być wartości poszczególnych elementów
Sprzedawca dostarczył:
18pF, 40pF, 120pF, 10nF, 100nF, 10R, 51R, 470R, 10k, druty na cewki, kable koncentryczne itd.
X1 (na moim schemacie) - nie wiem co tam ma być, miejsce na element jest.

Docelowo, jak to się uda uruchomić to zrobię opracowanie "na gotowo" dla potomnych i zamieszczę tu na forum.

ps. generalnie wydaje mi się że schemat jest ok i większość obwodów rozumiem (oprócz obwodów z koncentrykami) ale nie wiem jakie mają być wartości elementów.

Po co układ biasu jest zasilany poprzez 4 szeregowo połączone rezystory jakby nie mogło być jednego ?
Nie warto jest zmodyfikować bias zasilając go poprzez stabilizatory LM78.. na koniec doregulowywane podkówką ?

İmage

İmage

Układ połączeń PDF
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-02-2018 13:14 przez SP0X.)
07-02-2018 12:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
PA170W z Chin, jak to poskładać ? - SP0X - 07-02-2018 12:55

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości