Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierwszy superhet 80 bardzo słabo działa
NOWY Offline


Liczba postów: 3
Dołączył: 23-11-2017
Post: #8
RE: Pierwszy superhet 80 bardzo słabo działa
Dobry pomysł z tym podziałem na moduły, można by to jeszcze rozwinąć. Chciałbym wykonać ten SESE również na 40 i 20m, ale najpierw muszę odpalić wersję na 80m. Mogę pomóc z Eagle jeśli jest potrzeba. Ponadto mam też własny projekt PCB w Eagle pod ten odbiornik i mogę udostępnić.

Minęło trochę czasu, ja najpierw wymieniłem w mixerach tranzystory na 2N3904, potem próbowałem z innym dławikiem SMD, a potem wreszcie dotarły T1, T2 i T3 od znajomego z Australii. Najpierw zlutowałem filtr antenowy, ale to dużo nie pomogło, więc potem wziąłem za VFO. Z niecierpliwości też wymieniłem pozostałe BC547 na 2N3904 (ten w VFO i BFO).
Zakres VFO jest niemalże dokładnie taki sam jak w artykule, czyli wszystko jest na dobrej drodze.
Dopiero wtedy udało mi się coś złapać, tylko, że to była chyba jakaś audycja radiowa po niemiecku - niestety, ja akurat z tym językiem nie miałem styczności...
Nagrałem fragment - załączam plik .mp3 - na 00:28 mówią częstotliwość, a 1:14 email.
Może zna ktoś niemiecki i jest ktoś w stanie rozpoznać jaką częstotliwość tam podają?


Załączone pliki
.mp3  german_frequency_email.mp3 (Rozmiar: 1.16 MB / Pobrań: 677)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-01-2018 0:26 przez NOWY.)
17-01-2018 0:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Pierwszy superhet 80 bardzo słabo działa - NOWY - 17-01-2018 0:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości