Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierwszy superhet 80 bardzo słabo działa
SQ9RFC Offline
Jerzy
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: 02-07-2010
Post: #7
RE: Pierwszy superhet 80 bardzo słabo działa
Mieszacze tez mają C3 i C7 do zasilania zamiast do masy ....
Jeśli któryś z kolegów podejmie się współzawodnictwa/zabawy to w piątkowy wieczór możemy popełnić takiego RXa, ale popędzanego syntezą, bo nie mam ochoty walczyć z diodami...
Mamy piątkowy wieczór - bierzemy się do pracy... przy okazji "popełnienia" trzeba się czegoś nauczyć. Na warsztat biorę całkiem nowy dla mnie program EAGLE w wersji 7.7.0 Mam PC 32 bitowy więc najnowszą wersję 8... sprawdzę później na innym kompie. Chyba z v7 da się przenieść pliki do V8. Radyjko będzie modułowe. Na małych płytkach powstaną dwa identyczne mieszacze, filtr kwarcowy, BFO, LM386 z prostą automatyką, BPF zostawiam na deser. Wszystkie te moduły dostana bazówkę, oraz płytę przednią z komputerem pokładowym i płytkę tylną ... może z jakimś prostym PA do CW. VFO ... zobaczymy ile będzie czasu, albo moduł z waricapem, albo AD9850.
Gdyby ktoś chciał spytać jak mi idzie - to cały czas monitoruję 3567 CW :-)
EAGLE 7.7.0
Schemat...
Tranzystor 2N3904 znalazłem w 5 bibliotekach standardowych...
Trochę dziwny edytor. Prawy klawisz myszy nie wyłącza wykonywanej czynności - trzeba używać drugiej ręki aby nacisnąć Esc. Aby zaznaczyć blok trzeba wcześniej kliknąć ikonkę zaznaczania bloku ... po co ? Panowie powinni poćwiczyć na profesjonalnych edytorach graficznych. Ale schemat powstał ... nawet dał się przenieść do PCB.
İmage
PCB na szybko bez zastanawiania autoruter ... kilka ręcznych zmian i fatal error programu :-( co zostało ? ... pliki są - przynajmniej tyle.
Wieczorkiem znów kilka chwil poświęcimy na zabawę z tym pakietem i tym radyjkiem.

73 JERZY SQ9RFC
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-01-2018 14:51 przez SQ9RFC.)
04-01-2018 22:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Pierwszy superhet 80 bardzo słabo działa - SQ9RFC - 04-01-2018 22:09

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości