Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PKL vis Lica fi 4mm miedziana.
SQ9JXT Offline
Tomek
****

Liczba postów: 493
Dołączył: 05-04-2011
Post: #13
RE: PKL vis Lica fi 4mm miedziana.
(05-12-2017 10:44)SQ4CTK napisał(a):  "Zresztą, we wszystkich mi znanych książkach o antenach zawsze było pisane, że rodzaj metalu z jakiego się wykonuje antenę drutową nie ma większego wpływu na jej działanie."

Jakieś przykłady może kolega zacytować - podając autora ?

Musisz mi zaufać, poszukaj w książkach Janeczka czy Bieńkowskiego. Na 100% jest o tym mowa. Nie jestem w stanie teraz na szybko Ci podać konkretnych tytułów ale sam możesz sprawdzić.
Widziałeś kiedyś np. antenę TV z miedzi? Powinny być, skoro miedź 2x lepiej przewodzi od Al, to anteny by odbierały 2x lepiej Wink)
Każdy, kto choć raz wykonał antenę z czegoś innego niż miedź to wie o tym, że powyższe zdanie nie jest prawdziwe. Miedź poprawia jakość anteny w niewielkim, nie mającym dla użytkownika większego znaczenia stopniu. Stąd anteny powszechnie są ze stopów Al, bo wykonanie jej z Cu praktycznie nic by nie zmieniło a jedynie koszt wzrósłby 3-4 krotnie.
Drążenie tego tematu nie ma sensu, bo każdy sobie może sam wykonać próbę.
Aktualnie mam wykonaną antenę GP na UKF z drutów spawalniczych (bliżej nieokreślonych) i z drutu wyciągniętego z DYT'a i nie ma między nimi żadnych różnic w działaniu! A przecież wg. wiedzy kolegów powyżej powinny być znaczące różnice. To teraz sam sobie odpowiedz, albo lepiej - sam sprawdź.

Inne opinie w tej sprawie:
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1631665.html
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-12-2017 11:12 przez SQ9JXT.)
05-12-2017 11:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: PKL vis Lica fi 4mm miedziana. - SQ9JXT - 05-12-2017 11:12

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości