Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zasilanie akumulator samochodowy pojemność - możliwe problemy
SPO3O2OL Offline
_._. _ _._
****

Liczba postów: 330
Dołączył: 07-01-2017
Post: #19
RE: Zasilanie akumulator samochodowy pojemność - możliwe problemy
Prawidłowa odpowiedź Smile
Bateria bardzo dobra gdyż wykorzystuje się jedynie do 80% pojemności akumulatora a na próbie uzyskałem 79%.

Cieszę się,że podałeś kolego SQ9JXT podstawową wadę metody C20.Czas to właśnie to dlaczego C20 raczej na poziomie eksploatacji się nie stosuje.Chyba,że w pomiarach zdalnych w pełni zautomatyzowanych(siłownie telekomunikacji)ale też nie wiem czy firmy mogą sobie pozwolić na takie długie testy.
Prób pojemności używa się nie tylko do sprawdzenia pojemności ale też do "szybkiej" lokalizacji usterki ogniw.Dlatego metoda C20 jest zbyt czasochłonna a nie mam też pewności czy na 100% można za jej pomocą zlokalizować wady ogniwa,które ujawniają się przy większych obciążeniach.Nie wiem gdyż nie mam doświadczenia z C20.
Co do konduktometru to myślę,że jego podstawową wadą jest to,że not katalogowych nie ma na obudowach baterii.Być może są i inne wady skoro firmy zajmujące się bateriami do maszyn w przemyśle stosują co prawda wyposażone w mikroprocesory ale jednak dość duże i ciężkie urządzenia testowe wykonując najczęściej próby C5.Ciekawi mnie dlaczego nie mierzą tylko Rw?
W przemyśle czas ma przecież kluczowe znaczenie.Może wiesz Tomek coś na ten temat?

Dodawanie załącznika u mnie też nie funkcjonuje.

(28-11-2017 9:39)SQ9JXT napisał(a):  Oczywiście, że sprawdzałem, wielokrotnie, różnice są b. duże, rzędu kilkudziesięciu %.

Patrząc na wykres wychodzi mi,że różnice mogą dojść co najwyżej do kilkudziestu % (około 20%) a to potwierdza,że szkoda cennego czasu na próby C20.Tnx.

Wojc!o
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-11-2017 12:25 przez SPO3O2OL.)
28-11-2017 11:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Zasilanie akumulator samochodowy pojemność - możliwe problemy - SPO3O2OL - 28-11-2017 11:50

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości