Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odszumienie starszego TRX / półprzewodniki ?
SP3SLU Offline
Nowicjusz
*

Liczba postów: 23
Dołączył: 25-09-2015
Post: #5
RE: Odszumienie starszego TRX / półprzewodniki ?
Dziękuję za wszystkie sugestie. Myślę nad sprawą. O działaniach będę informował. TS-930S najbardziej nie daje mi spokoju. Z drugiej strony... gdy sygnały są choć na tyle silne, aby AGC działał, wówczas szum już jest mało odczuwalny. Ale na sygnałąch S-0 to jednak szumofon. Pisząc "Czasem można wyczuć stopień wzmacniacza, który najbardziej szumi, np p.cz. w części za filterm Xtal a przed detekcją" miałem na myśli słyszalny szum szeroki "biały" , który powstaje w stopniach wzmocnienia za filtrem Xtal, znacznie szerszy od pasma filtru. Często myślę, że gdyby nie oszczędzano na filtrach kwarcowych i drugi filtr montowano na końcu pośredniej, przed detektorem, byłoby milej o ten jeden rodzaj szumu. Ja to zrobiłem w moim SP5WW przed laty. Za UL1221 (zgroza...) a przed TCA-440 z dopasowaniem na "pierścionkach" wstawiłem drugi PP-9. Efekt był potężny. Ale w dobrych starszych fabrycznych trx wzmocnienia i szumy są (tak zauważam) bardziej zbilansowane, rozłożone możliwie najkorzystniej. Więc na pojedynczych stopniach to może być walka o małe drobiazgi...
Jurek SP3SLU
26-10-2017 0:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Odszumienie starszego TRX / półprzewodniki ? - SP3SLU - 26-10-2017 0:15

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości