Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomiar przesunięcia fazy (filtrów polifazowych)
SP6FRE Offline
Leszek
****

Liczba postów: 725
Dołączył: 20-09-2009
Post: #10
RE: Pomiar przesunięcia fazy (filtrów polifazowych)
Dziękuję za udział w dyskusji i zapraszam do dalszej. Ja nie natknąłem się nawet na ten opis, który pokazałeś więc możliwość dyskusji na ten temat jest dla mnie tym bardziej cenna. Oczywiście słuszność mojego wyboru może potwierdzić tylko test praktyczny, który zamierzam oczywiście doprowadzić do końca tym bardziej, że jak pisałem większość funnkcji miernika sprawdziłem. Jedyną wątpliwością jest zachowanie części pomiarowej w otoczeniu filtra - chodzi o możliwość szybkiego wykonania pomiarów w paśmie aby dało się to obsłużyć w czasie rzeczywistym oraz normalizacja porównywalnych sygnałów, która może wnosić nieprzewidywalne efekty. Mam nadzieję, że moich wątpliwości dotyczących zaprezentowanej przez Ciebie metody nie odbierzesz negatywnie, bo ja wysoko cenię Twoją próbę pomocy przez wskazanie alternatywy dla mojego pomysłu ;-)
Kupiłem dziś układy 74LS00 i LS20 a resztę mam więc może do końca tygodnia powstanie płytka drukowana a może i cały miernik?
L.J.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-02-2010 11:40 przez SP6FRE.)
23-02-2010 11:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Pomiar przesunięcia fazy (filtrów polifazowych) - SP6FRE - 23-02-2010 11:36

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości