Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Homodyna wg. SP9MRN - wersja 40m.
SQ9RSC Offline
Nowicjusz
*

Liczba postów: 17
Dołączył: 20-11-2012
Post: #8
RE: Homodyna wg. SP9MRN - wersja 40m.
Podziękowałem za odpowiedż i przyznam,że nie wiem o co chodzi z tonem wypowiedzi.

Hej - wybacz, dziwnie odebrałem poprzednią wypowiedź. Może po prostu różnice regionalne w formach wypowiedzi lub niepotrzebne podejrzenie 'zrób gotowe to ja se zrobię' ale o tym niżej. Przepraszam Wink

Praktyka to mój konik Kolego,bardzo podobne obwody wykonałem nie jeden raz ale nie zauważyłem różnic w odsłuchu stacji i dlatego napisałem w temacie,który może dać dodatkową wiedzę na temat obwodów wejściowych odbiornika dla wielu innych dłubaczy czytających forum.

I takich ludzi się ceni. Szacunek. Wink Nieco wprowadziłeś mnie w błąd, bo miałem wrażenie, że chciałbyś gotowe a jednak jest inaczej. Super@

Wydawałoby się,że chcesz się dzielić wiedzą ale chyba się pomyliłem.Przepraszam że pytałem.Dziękuję za czas i wysiłek poświęcony na odpowiedź kolego SQ9RSC.

Owszem lubię pomagać i coś zasugerować ale czy ja mam wiedzę? Sam się cały czas uczę i dożywotnio będę czuł, że mało wiem, by dalej się uczyć.
Nie ma nic cenniejszego jak praktyczne doświadczenia, które powodują rozwijanie się.

Samo to,że próbujesz swoich sił w pisaniu jest już czymś wielkim,resztę z czasem może sam zweryfikujesz.

Nie jestem w stanie pomagać budując coś, co ktoś aktualnie robi, by mu pomóc. Mogę tylko podesłać jakieś sugestie. Kto wie? Może się przydadzą. Także nie jest to pysznienie się jakimś tam stażem czy wiedzą ale zwykła chęć pomocy - bo uważam, że sam guzik wiem.

Ja się uczę, Ty kolego się uczysz, inni się uczą... ale są i tacy co by chcieli gotowe recepty stąd dziwolągi przez złe zrozumienie wyszły - wybacz Sleepy

Powiem tak, wyrażam szacunek do każdej osoby coś tworzącej dobrego, praktykującej, uczącej się i pałającej chęcią pomocy kolegom

Dodam do tego tematu tyle, że wykonywałem tylko jeden odbiornik w układzie o który zapytujesz. Stosowałem tranzystor na wejściu. Dodatkowo zastosowałem w nim wzmacniacz na tranzystorze 2n2222 tuż za filtrem kwarcowym, który sporo dodał życia "Piratow"i. Tak to działało: PIRAT

Pozdrawiam Cię i możesz liczyć na mnie w temacie. Sprawił to fakt - że nie jesteś jednym z tych, co chcą mieć gotowe rozwiązania ale sami nie robią nic.

Podrzucam w załączniku dość znany"stary numer", który zapewne znasz a jeśli nie znasz - miłego eksperymentowania! Przepraszam za te splajny ale na szybko w paincie. Życie. Może się komuś przyda.

Miłej niedzieli wszystkim miłośnikom HAM DIY!


Załączone pliki Miniatury
İmage

IL-2: Cliffs of Dover pilot (TeamFusion max realism mod)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-12-2017 10:46 przez SQ9RSC.)
03-12-2017 10:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Homodyna wg. SP9MRN - wersja 40m. - SQ9RSC - 03-12-2017 10:46

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości