Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tłumik o impedancji 50 Ohm 20 : 1
EC4AGT Offline
Wojtek
****

Liczba postów: 285
Dołączył: 05-10-2014
Post: #1
Tłumik o impedancji 50 Ohm 20 : 1
Witam

Jak zawsze sprawdza się stare polskie przysłowie. Że Polak mądry po słowie. Otóż mierząc częstotliwość generatora analizatora EU1KY za pomocą miernika częstotliwości MC 56 mogę to robić tylko poprzez wejście S które mierzy do ok 45 MHz. Aby zmierzyć powyżej należy to robić poprzez wejście B a to niestety mam uszkodzone. Jak się okazuje wejśćie A ma max napięcie do 20 V zaś B tylko 1.2 V. Tak więc ten kanał jest uszkodzony. Wymiana układu scalonego za bardzo się nie opłaca bo sam scalak kosztuje tyle samo co cały moduł. W internecie znalazłem sklep gdzie je mają i po potwierdzeniu dokonam zakupu. Aby w przyszłości go nie uszkodzić zastanawiam się nad zastosowaniem tłumika. Tak aby np na wejsciu było 20 V i na wyjściu 1 V. Tłumik musi być dopasowany i mieć impedancje 50 Ohm. W książce Poradnik ultrakrotkofalowca są opisy tłumików gdzie tłumienie jest podane w decybelach a ja niestety na tych wartościach się nie znam. Gdyby któryś z kolegów mógł doradzić i podać schemat albo ( lepiej) adres gdzie można taki kupić gotowy to byłbym bardzo wdzięczny

Wojtek

Toledo

Hiszpania
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-06-2017 14:27 przez EC4AGT.)
17-06-2017 14:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Tłumik o impedancji 50 Ohm 20 : 1 - EC4AGT - 17-06-2017 14:26

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości