Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kto moderuje to forum i dlaczego?
SP3GTG Offline
Andrzej
**

Liczba postów: 50
Dołączył: 21-08-2009
Post: #17
RE: Kto moderuje to forum i dlaczego?
Witam
W pełni popieram i zgadzam się z Twoim stanowiskiem Rysiek. Dość zaśmiecania forum zbędnymi uwagami a Admin niewątpliwie szybko i właściwie zareaguje na zaistniałą sytuację stworzoną przez SP3OSJ.
Do SP0.. mam wiele uwag co do tworzonych tutaj rozwlekłych i nic nie znaczących postów wraz ze zdjęciami. Czy Pan naprawdę myśli, że żaden doświadczony krótkofalowiec nie wie jak prawidłowo wlutować dławik z dwoma uzwojeniami na płytce przetwornicy Husarka-Dsp lub TR1 na płytce radiowej, że ... podobne dyrdymały są tutaj komuś potrzebne ?? gdy wcześniej dokumentacja kol.Janausza SP5BMP i innych doświadczonych kolegów wyjaśnia wszelkie szczegóły. Zaśmiecające Forum SP-HM Pana posty powodują, iż w razie potrzeby nie można szybko odszukać interesującej informacji. Forum nie jest przeznaczone do uprawiania „poezji” na temat radiotechniki a zadawania konkretnych pytań /krótkich i rzeczowych/, omówienia napotkanych problemów w trakcie uruchamiania urządzenia elektronicznego niezbędnego krótkofalowcowi czy też sygnalizowania nowych opracowań znalezionych w sieci. To nie jest forum dla chłopców z "elektronicznego przedszkola", gdyż zasadniczą i podstawową wiedzę z tego zakresu, w tym posługiwanie się przyrządami pomiarowymi zdobywa się indywidualnie korzystając z dostępnej literatury i netu. Nie wstyd Panu chwalić się publicznie brakiem znajomości podstaw elektroniki i radiotechniki i jeszcze żądać aby ktoś to Panu wyłożył na talerz ?? Proponuję zapoznać się z treścią mojego postu nr.7 w temacie „Przeróbka BITX40 na CW” i przemyśleć swoją postawę oraz zachowanie wobec starszych i doświadczonych krótkofalowców.
Należy podkreślić, że prawdopodobnie nie jest Pan krótkofalowcem - nie posiada tzw. licencji czyli Pozwolenia Radiowego na używanie radiowych urządzeń nadawczych lub nadawczo-odbiorczych w służbie radiokomunikacji amatorskiej. Są przepisy prawne regulujące te sprawy z którymi radzę się zapoznać aby nie popaść w konflikt z prawem. Proszę więc w tym miejscu Admina o kategoryczne zażądanie od SP0.. ksero Pozwolenia Radiowego, a wszystkich kolegów do czasu wyjaśnienia sprawy o wstrzymanie się z odpowiedziami na wszelkie zadawane pytania przez tego Pana i traktowanie jego „twórczości” wyłącznie jak spamu, zabierającego nam tylko cenny czas.
Reasumując – trzeba się zastanowić czy taki chłopski filozof opisany wyżej jest w jakiś sposób przydatny na forum przeznaczonym głównie dla krótkofalowców-konstruktorów lecz pozostawiam to decyzji adminów. Ja uważam, że nie jest tutaj potrzebny ze swoimi pseudo radami i demonstracyjnym obrażaniem szczególnie starszych kolegów krótkofalowców. Proszę o wyrażenie opinii w tym temacie doświadczonych kolegów krótkofalowców, których pozdrawiam serdecznie.
Andrzej
ps. Husarek DSP w zasadzie wykonany w całości, tylko blokuje mnie brak izolowanej przetwornicy, by móc go zasilać z jednego napięcia. Myślę jednak, iż uda mi się przetwornicę izolowaną wykonać we własnym zakresie, gdyż te oryginalne jak wcześniej informowałem dopłyną do Polski dopiero w czerwcu br.
24-03-2017 13:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Kto moderuje to forum i dlaczego? - SP3GTG - 24-03-2017 13:45

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości