Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DIY 45W SSB HF Linear Power Amplifier
SP2JQR Offline
Henryk
*****

Liczba postów: 1,494
Dołączył: 23-08-2009
Post: #13
RE: DIY 45W SSB HF Linear Power Amplifier
Wydaje mi się, że bardzo dokładnie opisałem jak zrobić wzmacniacz na jedno pasmo. Nie będę już tym razem przytaczał linku, bo setki osób to czytało.
Mam jednak wrażenie, że ludzie potrzebują jakiegoś gotowca lub kitu. Jeśli znajdzie się co najmniej dwudziestu chętnych przykładowo na płytkę jednopasmowego wzmacniacza rezonansowego o mocy powiedzmy 6W-wersja 1, 30W-wersja2 to da radę zrobić kit.
Wzmacniacz szerokopasmowy około 25-30W też byłby możliwy do zrobienia, ale też nie opłaca się robić jednej czy nawet kilku płytek.

Wypowiedzcie się koledzy czy bylibyście zainteresowani taką różnorodną serią płytek gotowych i uruchomionych wzmacniaczy mocy. Jakich mocy oczekujecie?
Na jakie pasma wersje wzmacniacza rezonansowego jednopasmowego?
Jaka moc sterująca?

Na razie mam malowanie "radioszeku", potem "remament"( wszystko teraz jest na kupie i niedostępne) i dopiero około października być może będzie można coś pomyśleć o konstrukcjach. Na pierwszy plan idzie Husarek DSP, potem TRX na filtrach elektromechanicznych 200kHz, a dopiero potem jak zostanie czas to pomyślę nad kitami wzmacniaczy, ale tylko pod warunkiem, że co najmniej ze 20 osób się zgłosi.
Zgłoszenia chęci na konkretny rodzaj wzmacniacza kierujcie na priva. Jeśli będą chętni to podsumuję to na forum i po jakimś czasie pojawią się konstrukcje odpowiadające zapotrzebowaniu.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-08-2017 10:52 przez SP2JQR.)
26-08-2017 10:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: DIY 45W SSB HF Linear Power Amplifier - SP2JQR - 26-08-2017 10:52

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości