Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DIY 45W SSB HF Linear Power Amplifier
SP4LVC Offline
Bogdan sk
*****

Liczba postów: 761
Dołączył: 10-07-2009
Post: #2
RE: DIY 45W SSB HF Linear Power Amplifier
Dzięki za fajny trop. Właśnie zamówiłem do swego Husarka DSP. Szkoda, że nie przewidziano na płytce przekaźników komutacji N/O. W sumie za takie pieniądze to nie warto się ,,babrać" własnoręcznie w robienie płytek. Także moje spostrzeżenia będą pewnie za jakiś miesiąc. Na pierwszy rzut oka wątpliwa wielkość transformatora wyjściowego jak na deklarowane moce wyjściowe. Ciekawe jak da się to zaadoptować do 50 MHz?. Prawdopodobnie do wymiany rdzeń wyjściowy (mam nadzieję, że rdzenie poprzedzające chodzą do 50 MHz) oraz zmniejszenie kondensatora C4 w drenach tranzystorów wyjściowych. Jak się będzie mocno stawiał to dostanie 2 x RD15HVF1 i tyle. Będzie konieczna przeróbka ścieżek - niestety inne wyprowadzenia tranzystorów. Tranzystor drivera jest ok - chodzi do 175 MHz. Tu jest wzmacniacz, który jest chyba optymalnie wykonany - pomimo tranzystorów RD16HHF1, które teoretycznie pracują do 30 MHz, wzmacniacz chodzi na 50 MHz z dość wyrównaną mocą wyjściową w całym paśmie. Myślę, że spora w tym zasługa fajnie wykonanych transformatorów wyjściowych. ,,Pachnie" mi to końcówką G6ALU z Piligrima. https://www.minikits.com.au/eme210.htm#summary

Bogdan
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-01-2017 0:23 przez SP4LVC.)
25-01-2017 0:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: DIY 45W SSB HF Linear Power Amplifier - SP4LVC - 25-01-2017 0:23

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości