Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odbiornik SDR - "samoróbka"
SQ2RUU Offline
Arek

Liczba postów: 9
Dołączył: 12-12-2016
Post: #1
Odbiornik SDR - "samoróbka"
Witam !

Ponieważ to pierwszy mój post na forum - chciałem bardzo serdecznie powitać kolegów.
Chciałbym zbudować sobie samodzielnie odbiornik na niższy KF czyli od 100 KHz do 15 MHz. Oprogramowanie oczywiście samodzielnie ;-)
Ogólna koncepcja urządzenia to zbudowanie toru odbiorczego takiego jak w urządzeniu M0NKA, z tym że z użyciem AD9851 , cześć DSP (STM32F407VGT6) z kodekiem ( jeszcze nie wybrany ) częstotliwość próbkowania 48kHz , oraz gotowy moduł wyświetlacza - mikroe 1101 ( TFT + STM32F207) .
Zdecydowałem się rozdzielić obróbkę sygnału od sterowania TFT ze względu na brak doświadczenia w tej dziedzinie - łatwiej będzie napisać oprogramowanie gdy rozdzielę zadania na dwa procesory.
Urządzenie na być w formie kanapki składającej się z trzech płytek.

Mam do kolegów pytanie ( wiem - lamerskie...) gdzie można znaleźć opisy algorytmów SDR . Niestety google nic nie podpowiada. Jak pozbyć się "lustrzanych częstotliwości" po detektorze ?

A może zmienić koncepcję na łatwiejszą programowo ? Zbudować urządzenie z podwójną przemianą i filtrem kwarcowym o szerokości 24 kHz ? Tylko gdzie i czy w ogóle można kupić tak szeroki filtr kwarcowy ?
pozdrawiam serdecznie .
16-12-2016 10:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Odbiornik SDR - "samoróbka" - SQ2RUU - 16-12-2016 10:37

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości