Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ATxMega128 i TWI - problemy... cd
SQ8MVY Offline
Paweł
****

Liczba postów: 724
Dołączył: 30-07-2011
Post: #15
RE: ATxMega128 i TWI - problemy... cd
(13-12-2016 23:26)SP2GNB napisał(a):  - czytam podając adres żądanego rejestru np. 0x0024
- do zapisu muszę użyć adresu wg wzoru: adres_rej=4*adres_rej+1 czyli 0x0091
i wtedy zapiszę pod realnym adresem 0x0024. Tego zupełnie nie rozumiem :-(...

Zaglądnąłem do PDF-a pamięci. Funkcja zapisu z przedstawionych tu przykładów zapisuje pod prawidłowym adresem.
Natomiast funkcję odczytu będzie trzeba zmodyfikować do tej pamięci.....

Strona 11 pdf-a. Mamy pokazany zapis do pamięci pojedynczej danej oraz całego "bufora". Jak widzisz, wysyłamy adres układu, 2 bajty adresu komórki pamięci, oraz dane. Między bajtami jest tylko sygnał ACK i na końcu STOP.

Odczyt już jest z lekka zakręcony.
mamy taką sekwencję::
START -> DEVICE_ADRESS(bit write)->ACK-->MSB_ADRES->ACK->LSB_ADRES->ACK->START->DEVICE_ADRESS(bit read)->ACK->DATA1->NO_ACK->STOP

Zwróć uwagę na wyróżnioną sekwencję START. Występuje bez wcześniejszego STOP !!!

Te funkcje w przykładach chyba nie obsługują takiego odczytu. Nie przeglądałem ich...

Przy okazji, aby się upewnić, czy dane są zapisane pod właściwym adresem, zapisz do niej coś pod znany adres. Następnie w programatorze zewnętrznym odzytaj pamięć. Badzie wszystko wiadomo, gdzie leży błąd. W zapisie pod błędny adres, czy w funkcji odczytu....
PDF pamięci nic nie mówi o takim mechanizmie odczytu/zapisu: adres_rej=4*adres_rej+1.

Nie posiadam aktualnie pamięci c512, oraz Xmegi, więc są to moje rozważania teoretyczne na chwilę obecną.


.pdf  doc1116.pdf (Rozmiar: 503.6 KB / Pobrań: 758)

73 Paweł
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-12-2016 18:34 przez SQ8MVY.)
14-12-2016 18:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: ATxMega128 i TWI - problemy... cd - SQ8MVY - 14-12-2016 18:26

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości