Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
U-VNA - nadeszła nowa era! :-)
SQ6DGT Offline
Robert
*

Liczba postów: 41
Dołączył: 22-05-2011
Post: #38
RE: U-VNA - nadeszła nowa era! :-)
(21-10-2016 14:39)SP3GO napisał(a):  Na dobry start wybrałem Windows'y, bo to jednak najpopularniejszy OS i tam najszybciej się takie rzeczy robi. Stopień integracji środowiska Visual Studio z systemem operacyjnym jest tak zaawansowany, że już po godzinie miałem obsługę portu szeregowego i wizualizację danych (potem tylko było szlifowanie i dorabianie różnych "bajerów" w oczekiwaniu na PCB). W przypadku Javy, to pewnie pierwszą godzinę zmarnowałbym na poszukiwaniu kontrolki do wizualizacji danych, która i tak nie dała by mi takich możliwości jak Windowsowa klasa System.Windows.Forms.DataVisualization.Charting.Ch​art().
Nie wykluczam jednak stworzenia oprogramowania również w Javie dla desktopa jak i dla platform urządzeń mobilnych Smile (jeśli oczywiście projekt "wypali")

Tak się składa, że właśnie robię w pewnym sensie podobny projekt. Co prawda klasycznie DDS + AD8302 ze sprzęgaczem, ale też całość po stronie mikro jak i desktopa piszę sam. Ja wybrałem Javę ze względu na przenośność i właśnie łatwość pisania :-) Są standardowe komponenty do wyświetlania wykresów, podajesz tylko serie (jedną lub więcej) danych i to w zasadzie wszystko, skalowanie obrazu, osi, siatki itd. robi komponent. I też się cośtam Chart nazywa ;-). Załączam screenshot dla prezentacji, jestem na bardzo wczesnym etapie ale coś tam widać. Z komunikacją szeregową też nie ma problemu, są komponenty wspierające natywnie Mac OS, Linux i Windows w jednej bibliotece, zero konfigurowania, tam gdzie zdeplojujesz tam działa. Sprawdziłem na MacOS (na tym pracuję) i na Linuxach (Intel i ARM) i działa 115200 bez problemu, a myślę że pójdzie też wyżej. Tak, że łatwość zależy od tego co się zna, dla mnie znalezienie czegokolwiek pod Windows byłoby bardzo trudne, nie wspominając, że musiałbym go najpierw zainstalować Big Grin

Jak chciałbyś pisać przenośnego klienta w Javie to w razie czego mogę to i owo podpowiedzieć.


Załączone pliki Miniatury
İmage

Robert HF6ROB
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-10-2016 18:51 przez SQ6DGT.)
22-10-2016 18:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: U-VNA - nadeszła nowa era! :-) - SQ6DGT - 22-10-2016 18:50

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości