Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
U-VNA - nadeszła nowa era! :-)
SP9RQA Offline
Krzysztof
****

Liczba postów: 378
Dołączył: 30-09-2009
Post: #25
RE: U-VNA - nadeszła nowa era! :-)
(29-09-2016 10:52)SP6FRE napisał(a):  (...)
Widzę, że od początku zdecydowałeś się na opracowanie wyników na zewnątrz układu pomiarowego - stąd brak wyświetlacza i elementarnej klawiatury ale może pomyślisz właśnie nad wersją uniwersalną, autonomiczną? Wystarczy wyświetlacz, najlepiej 2 x 16 oraz impulsator do zmiany częstotliwości (ilość wolnych pinów procesora jest wystarczająca biorąc pod uwagę i te zajęte do programowania).
L.J.

Jak projektowałem i robiłem swój VNA to też się nad tym zastanawiałem, ale stwierdziłem, że obecnie nie ma to sensu, aby pchać wyświetlacz do urządzenia takiego jak to. Zdecydowanie lepiej dać moduł BT.
Jak zapnę bezpośrednio gdzieś przy antenie w warunkach polowych na maszcie to i tak nic nie zobaczę, bo za wysoko. W domu jak mam obok komputer to też bez sensu mając do dyspozycji duży ekran i możliwość zapisu danych od razu i to w kilku formatach. Do tego dochodzą upojne chwile nad oprogramowaniem wyświetlacza (pal licho zwykły 2x16, ale graficzny to już jest deczko więcej roboty i więcej zasobów zajęte w uC), że o ew. zakłóceniach nie wspomnę. Na smartfony jest program BlueVNA, a na PC to już w ogóle... wystarczy tylko odpowiednią ramkę wysłać, a program jest już napisany. Oczywiście nie neguję, ze być może są przesłanki do tego, aby zrobić urządzenie autonomiczne z wyświetlaczem, ale to już jak kto woli...

Pozdrawiam
30-09-2016 10:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: U-VNA - nadeszła nowa era! :-) - SP9RQA - 30-09-2016 10:29

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości