Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
U-VNA - nadeszła nowa era! :-)
SP3GO Offline
Rafał
***

Liczba postów: 182
Dołączył: 15-04-2015
Post: #24
RE: U-VNA - nadeszła nowa era! :-)
(29-09-2016 10:52)SP6FRE napisał(a):  Widzę używasz innego modułu generatora niż te, które zakupiłem w Chinach przez ebay. I cena modułu też jest inna. Ja za podobną kwotę kupiłem ponad dwa takie układy choć musiałem czekać ok. 10 dni.

No widzisz... to może następnym razem spróbuję na ebayu Smile
W każdym razie stworzenie footprinta pod konkretny moduł w tym rewelacyjnym oprogramowaniu, jakim jest KiCAD, to nic trudnego Big Grin

(29-09-2016 10:52)SP6FRE napisał(a):  Przy okazji, będziesz mógł zacząć pisać algorytm czekając aż dostaniesz płytki od producenta bo to pewnie trochę potrwa (przy okazji jak długo?).

No właśnie zamówiłem w smart-prototyping, zapłaciłem i będę cierpliwie czekał.
Wybrałem opcję najtańszą (5 płytek wraz z transportem wyszło niecałe 16$), więc pewnie trochę poczekam Wink Ale mi się nie spieszy...
W tym czasie będę tworzył oprogramowanie - właśnie zaczynam z oprogramowaniem dla uC, czyli sterowanie BT, ADC i syntezą. A później przyjdzie czas na oprogramowanie wykonujące właściwe obliczenia na danych, które spływają z miernika...

(29-09-2016 10:52)SP6FRE napisał(a):  Widzę, że od początku zdecydowałeś się na opracowanie wyników na zewnątrz układu pomiarowego - stąd brak wyświetlacza i elementarnej klawiatury ale może pomyślisz właśnie nad wersją uniwersalną, autonomiczną?

Tak - takie było założenie od początku. Chodzi o to, żeby mieć minimalną przystawkę do pomiarów, którą podpinasz gdzie Ci wygodnie (nawet przy antenie na dachu), a reszta dzieje się na komputerze bądź urządzeniu mobilnym (bo oprogramowania na Androida nie wykluczam Wink
W następnych wersjach - kto wie - może pojawią się elementy sterowania na pokładzie Wink

(29-09-2016 11:10)SP2IPT napisał(a):  Od chinczyka mozesz np. sprobowac http://dirtypcbs.com oraz http://smart-prototyping.com.
Robilem u obydwu, pierwszy ma lepsza jakosc opisow, ale troche inne warunki ilosciowe Smile

To wiem - sporo tego jest - pytałem tylko konkretnie, jak to jest z cłem, czyli ile trzeba zapłacić i czy jest jakiś limit (do ilu $/PLN/EUR?) zwolniony z cła... Smile

Pozdrawiam,
Rafał SP3GO
29-09-2016 21:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: U-VNA - nadeszła nowa era! :-) - SP3GO - 29-09-2016 21:55

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości