Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
U-VNA - nadeszła nowa era! :-)
SP3GO Offline
Rafał
***

Liczba postów: 182
Dołączył: 15-04-2015
Post: #20
RE: U-VNA - nadeszła nowa era! :-)
Kolega Krzysztof SP9RQA podesłał mi kilka cennych uwag odnośnie podłączenia pinów AVcc i Vref mikrokontrolera, które zmodyfikowałem na schemacie. Zmieniłem układ dla napięcia referencyjnego 2.5V oraz dodatkowe filtrowanie dla AVcc.
Aktualny schemat:


.pdf  U-VNA.pdf (Rozmiar: 187.95 KB / Pobrań: 545)

(27-09-2016 20:03)SP9MTV napisał(a):  Te gniazda sa beznadziejne. Uwazam ze lepiej dac SMA.

No właśnie tutaj nie jestem pewny...
Planowałem dać takie całe metalowe, a więc raczej porządne, ale sam już nie wiem...
W końcu każdy oscyloskop ma gniazda BNC i jakoś dają radę - byle były dobrej jakości...

(28-09-2016 10:06)SP6FRE napisał(a):  Jakiego modułu AD9851 używasz?

Takiego:
http://allegro.pl/modul-generatora-dds-a...52888.html
bo taki kupiłem. Z tego co kojarzę, to jest też wersja z AD9850 na tych samych goldpinach.

(28-09-2016 10:06)SP6FRE napisał(a):  Dzięki temu wstawiłem moduł na kanapkę.

Też chcę zrobić kanapkę. Jak widać na wizualizacji goldpiny pod moduł już są wystawione, tyle że na wizualizacji są męskie, a w rzeczywistości będą tam odpowiednie gniazda.

(28-09-2016 10:06)SP6FRE napisał(a):  Czekam niecierpliwie na wyniki, może przed zapuszczeniem produkcji warto zrobić próbny układ na płytce montażowej? Może w ten sposób zaoszczędzisz sobie trochę kosztów płytek jeśli się okaże, że potrzebne są modyfikacje? Chyba, że takie próby już zrobiłeś Big Grin

Dzięki za kibicowanie projektowi Smile Sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie.
Na płytce montażowej, to masz na myśli taką płytkę uniwersalną? (no bo chyba nie płytkę stykową w przypadku wrażliwych pomiarów i układów AD8307 Smile
Nie robiłem takich testów, bo obawiam się, że niejednoznaczne wyniki takiej "na szybko" skleconej konstrukcji tylko zniechęciłyby mnie do projektu. A tak, będę wiedział, że dobrze zrobione PCB, montaż SMD i ekranowanie - jeśli wyniki są słabe, to inne nie będą przy innym wykonaniu i znaczy, że trzeba iść w innym kierunku.
I tak mam w planach zrobić następną wersję - 2-portową, aby były możliwe też pomiary transmisji.
To będzie moja pierwsza płytka "z fabryki", więc póki co zszokowały mnie trochę ceny Undecided Na razie najtańszy jest Merkar (i ma dobre opinie), bo za całość (2 płytki zmieszczą się na jednej formatce) zażyczyli sobie nieco ponad 100zł.
Nie wiedziałem, że to taka droga zabawa w fabryczne PCB, no ale jak się chce mieć soldermaski, nadruki, metalizowane otwory i przelotki, to pewnie musi kosztować... Confused
Wiem, że jest o tym osobny wątek, ale tylko krótko tutaj spytam - wie może ktoś jak dokładnie wygląda sprawa z cłem jeśli zamawiałbym u "chińczyka"?

(28-09-2016 10:06)SP6FRE napisał(a):  Faktycznie, warto ustawić tryb sterowania szeregowego w AD9851

Już to przerabiałem na tym module i tam się to robi odpowiednią zworką na jumperze, a więc bez lutowania Smile
Dlatego na schemacie nawet nie podłączam innych pinów danych niż D7.

Pozdrawiam,
Rafał SP3GO
28-09-2016 11:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: U-VNA - nadeszła nowa era! :-) - SP3GO - 28-09-2016 11:00

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości