Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SAIT Electronic MR 14-501 dolna wstęga !!!
SP3SUZ Offline
Zaawansowany użytkownik
****

Liczba postów: 479
Dołączył: 30-09-2013
Post: #5
RE: SAIT Electronic MR 14-501 dolna wstęga !!!
Kwarc 800 kHz... ?? Z całym szacunkiem - a po jaka cholerę utrudniać sobie życie? Ja mam wyprowadzone heterodyny z EKD. Zarówno pilota na LSB jak i na USB ( jeden kabel ) Generator 70 MHz - następny plus VFO ten trzeci. I po temacie. Jedyny WARUNEK aby nie uszkodzić odbiornika to bariera optoelektroniczna czyli transoptor na każdym wyprowadzeniu w.cz. To zabezpiecza radio przed ewentualnym zwarciem w obwodzie lub "cofnięciem się" jakiegoś napięcia z nadajnika do kabla o co wcale nie trudno podczas prac badawczych. Dodatkowo z syntezy wyprowadzam sygnał 1 kHz jako ton telegraficzny do kluczowania CW. Według mnie budowanie do tego celu generatorka RC to anachronizm. EKD 300 i EKD 500 maja to wszystko na pokładzie więc tylko korzystać. Heniu! Stosuj to co masz pod ręką szkoda czasu na wyważanie otwartych drzwi ! ja też budując dolny filtr do SAITa musiałem zapewnić sobie drugi identyczny ośmiokwarcowy MC 'COY bo owszem do odbiornika mogę improwizować ale nadajnik... powinien być zrobiony RACZEJ na dwóch oryginalnych filtrach. Bo mój sygnał jak to sie mówi świadczy o mnie. Jest tylko jedno ALE ... O ile filtr dolnowstęgowy to ośmiokwarcowy MC'COY to górny jest czterokwarcowy. Czyli mogą być "proglemy" - jak mawia mój kumpel z dopasowaniem do modulatora bo trzeba będzie wykonać dwa układy... Ale da się zrobić. Big Grin
10-09-2016 17:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: SAIT Electronic MR 14-501 dolna wstęga !!! - SP3SUZ - 10-09-2016 17:24

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości