Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Burzenin - nieoficjalnie.
CANISLUPUS Offline
Nowicjusz
*

Liczba postów: 20
Dołączył: 09-11-2016
Post: #43
RE: Burzenin - nieoficjalnie.
Tak sobie czytam całość od jakiegoś czasu będąc trochę z boku jako tylko uczestnik i tylko dwóch zjazdów i prawdę mówiąc - zupełnie nie wiem o co chodzi. Jest sobie konkurs, jest komisja, która ocenia które projekty są najciekawsze. To komisja decyduje wg swoich kryteriów i swojej własnej oceny. Poza tym mam wrażenie, że podchodzicie do całości zbyt sztywno. To jest zabawa, a przynajmniej ja to tak odbieram. Byłem w Burzeninie dwa razy, za każdym razem dosyć dokładnie oglądałem prezentowane na stołach prace, rozmawiałem z ich twórcami. Dla mnie jako osoby dopiero raczkującej w tym dziwnym hobby ma to ogromną wartość przede wszystkim edukacyjną a nagrody czy upominki są tylko na zachętę, aby ludzie chcieli cokolwiek pokazać innym.
Sam nie jestem konstruktorem, daleko mi do Was. Jedyne co jestem w stanie to z gotowej dokumentacji odtworzyć zaprojektowane przez kogoś urządzenie, dlatego bardzo spodobała mi się kategoria D konkursu, najprawdopodobniej w tej własnie kategorii zgłoszę jedno urządzenie na najbliższym zjeździe. Zgłoszę je nie dla nagrody, splendoru, wywiadów, telewizji czy panienek przysługujących wygranym. Zgłoszę je, żeby podzielić się z innymi pewną wiedzą, bardzo ograniczoną, bo pomimo, że nie do końca wiem jak urządzenie działa to jednak da to możliwość innym ludziom zobaczenia go, dowiedzenia się,że takie coś istnieje, jakie ma możliwości, wypróbowania może w praktyce. Powiedzieć "Ej, słuchajcie: to jest fajne, budowa kosztuje niewiele a jest to bardzo przydatne". Dla mnie taka wiedza bywa bardzo cenna, więc czemu miałbym się nią nie dzielić, szczególnie, ze nic mnie to nie kosztuje?

Ogólnie bardzo w tym środowisku boli mnie ukrywanie swoich projektów przed światem. Nie rozumiem tego, z rozmów z ludźmi podczas ostatniego zjazdu kilka razy uderzyła mnie kwestia "poświęciłem na to XX godzin, czemu miałbym to udostępniać innym?!". A ja zwykle: A dlaczego nie? Czy chcesz na tym zarobić i boisz się, ze ktoś Cię ubiegnie? - Wtedy zrozumiem. Zwykle nie, ale i tak nie udostępnią dokumentacji. Ludzie nie rozumieją, że otwarta dokumentacja, to praktycznie nieograniczone możliwości rozbudowy, rozwoju, ulepszania. za darmo. Moim zdaniem ZT powinien na to kłaść mocny nacisk, dzielmy się dokumentacją, projektami, uczmy się wzajemnie i wspierajmy nawzajem swoje projekty. Bez otwartej dokumentacji to jest niemożliwe.

W całym zjeździe PUK i komisja konkursowa to IMHO najmniejszy problem. Problemem jest brak organizatorów - ludzi chętnych do pracy oraz drobne, aczkolwiek męczące błędy organizacyjne. Zaraz po ostatnim zjeździe wysłałem do organizatorów poniższą wiadomość:

Cytat:1. Na sali z wykładami powinien cały czas być ktoś z obsługi i np informować prelegenta, ze zostało mu 10 minut.

2. Powinie być jeden laptop podłączony do telewizora i z niego puszczane prezentacje.

3. Proponuje rozważyć przeniesienie prezentacji do dużej sali. Nie wiem czy to jest możliwe, ale jest tam możliwość użycia projektora oraz jest nagłośnienie. Na sali A ludzie na końcu sali nie słyszą ludzi, telewizor jest mały i ma tylko wejście HDMI. Kilka osób miało z tym problem w tym ja. Uważam, ze warto rozważyć i pokombinować. Tamta sale jest tez większa, a widziałem, ze ludzie zaglądali, stwierdzali, ze nie ma gdzie usiąść i wychodzili. Na jednym z wykładów siedzieli na podłodze.

4. Powinien być dostępny prezenter. Kolega prawnik sam zapytał czy jest prezenter, XMI tez pożyczał ode mnie.

5. Bardzo fajny pomysł z mapkami. Może na następny przygotować mapki świata z prefiksami i/lub plakat z ładnie graficznie opracowanym bandplanem i np. sprzedawać po 15-30zł jako cegiełki na PZK/radioreaktywacje, cokolwiek? Ja bym chętnie taka mapkę kupił.

6. Brak jednoznacznego oznakowania sal. Ludzie przez całe trzy dni szukali sal i pytali "czy to jest sala A".

7. Jak sobie jeszcze coś przypomnę to napiszę.

P.S. I tak kawal dobrej roboty zrobiliście! Gratuluje i dziękuję. Big Grin

P.P.S. Na pewno pominąłem część organizatorów - jeśli uważacie, że powinni to dostać to przepchnijcie proszę gdzie uważacie.

Chętnie o tym rzeczowo podyskutuję. Dodałbym jeszcze, że standardowo prelegenci powinni mieć zgodę na nagrywanie i późniejszą publikację nagrania. Po ostatnim Burzeninie niestety nie udało się opublikować jednej, moim zdaniem bardzo ważnej prezentacji. A szkoda.
23-02-2017 20:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Burzenin - nieoficjalnie. - SQ9RFC - 23-07-2016, 16:15
RE: Burzenin - nieoficjalnie. - KLIMA - 25-07-2016, 22:54
RE: Burzenin - nieoficjalnie. - KLIMA - 03-08-2016, 19:27
RE: Burzenin - nieoficjalnie. - KLIMA - 09-09-2016, 21:04
RE: Burzenin - nieoficjalnie. - KLIMA - 22-02-2017, 21:58
RE: Burzenin - nieoficjalnie. - CANISLUPUS - 23-02-2017 20:42
RE: Burzenin - nieoficjalnie. - KLIMA - 26-02-2017, 23:38
RE: Burzenin - nieoficjalnie. - KLIMA - 27-02-2017, 14:48

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości