Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
wskaźnik natężenia pola w.cz.
SP9GNM Offline


Liczba postów: 5
Dołączył: 13-07-2016
Post: #5
RE: wskaźnik natężenia pola w.cz.
Witam Piotrze, Dziękuję za cenne uwagi. Przeglądając to forum,które jest mi dopiero znane od niedawna,przeczytałem o różnych wersjach oznaczeń nóżek tranzystorów które zastosowałem we wskaźniku, po ich pomiarach okazało się że błędnie wlutowałem te tranzystorySad. Przy okazji zauważyłem że skopiowany z innego forum układ ścieżek wykonałem wg tej wersji, odwrotnie zgodnie ze zdjęciem , w rzeczywistości układ jest zgodny montując części od tej strony, ja zaś montowałem je nie od strony folii miedzianej. Zaskoczenie bo wskaźnik pracował na zakresie 28MHz. Po poprawce wskaźnik pracuje bez zarzutu na wszystkich pasmach. W sklepie zapytałem o AD8307 ale brak, jednak zaproponowali cenę 89 zł za ściągnięcie za kilka dni. Podziękowałem i zamówiłem przez internet za 17 zł. Jestem zainteresowany wykonaniem w tej wersji wskaźnika gdyż może mi się uda poznać na nim zmierzone wartości i wykazanie ich w decybelach. W poprzednim wskaźniku mam tylko wskazania wychylenia wskazówki miernika, jest to już jakaś informacja bo na przykład wykonałem taki test na qubicalu 21MHz: wskaźnik oddalony na oko 60metrów,dostrojony do częstotliwości wychyla się przy postawionej nośnej na pełne wychylenie przy mocy QRP, przodem anteny na pełne wychylenie wskazówki, po odwróceniu anteny wskazówka spadła do zera. Teraz brak wiedzy z takiego wskaźnika jaka jest różnica w decybelach. Mam nadzieję że wskaźnik na detektorze logarytmicznym AD8307 da mi taką odpowiedź. Jeszcze raz dziękuję za uwagi kolegów, 73 Władek
19-07-2016 7:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: wskaźnik natężenia pola w.cz. - SP9GNM - 19-07-2016 7:08

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości