Ankieta: Jaki system operacyjnym preferujesz
Ankieta jest zamknięta.
Windows 60.78% 31 60.78%
Linux 31.37% 16 31.37%
MAC/OS 7.84% 4 7.84%
Inny 0% 0 0%
Razem 51 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Programowanie ARM, nauka, środowiska programistyczne IDE
SQ5KHA Offline
Darek
***

Liczba postów: 172
Dołączył: 10-04-2011
Post: #76
RE: Programowanie ARM, nauka, środowiska programistyczne IDE
Cieszę się, że powstał ten wątek (kurs) programowania mikrokontrolerów stm32, takich opracowań nigdy nie jest za wiele. Każdy ma swoją wizję i sposób przedstawienia problemu związanego z oprogramowaniem lub częścią sprzętową. Swoją przygodę z stm32 zacząłem ponad dwa lata temu, dzięki Piotrowi SP9FKP, który namówił mnie na zakup płytki discovery z mikrokontrolerem stm32F407vgt6. Jak zwykle na początku pojawił się problem z wyborem środowiska, na początku był coocox, następnie EmBlock, a obecnie jest EmBitz. Miałem sporą przerwę z racji innych obowiązków, ale z chęcią wróciłbym do programowania na tyle na ile czas pozwoli. Teraz nadarzyła się ku temu okazja by w silniejszej grupie nauczyć się czegoś więcej. Wydaję mi się że poznawanie kolejnych peryferii, opisanie ich, a także różne sposoby konfiguracji poparte kilkoma przykładami i przećwiczenie ich na swoich płytkach byłoby moim zdaniem dobrym początkiem tego kursu. Piotr SP9FKP przebrnął przez wiele kłopotów związanych nie tylko z rodziną stm32, ale także „przerobił „ kilka środowisk programistycznych, dlatego wydaje mi się, że warto skorzystać z jego wiedzy, ponieważ wie co może nastręczać najwięcej kłopotów. Podzielam także zdanie Adama SP5FCS, że przy braku pytań i dyskusji nie wiadomo od jakiego punktu wystartować, ponieważ jednych może odstraszyć zbyt wysoki poziom, a innych zniechęcić zbyt wolne tempo.

73 Darek
11-07-2016 9:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Programowanie ARM, nauka, środowiska programistyczne IDE - SQ5KHA - 11-07-2016 9:16

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości