Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tranzystory LDMOS w technice amatorskiej
SP4LVC Offline
Bogdan sk
*****

Liczba postów: 761
Dołączył: 10-07-2009
Post: #9
RE: Tranzystory LDMOS w technice amatorskiej
Panowie jak już jesteśmy przy temacie. Czy byłby ktoś, kto podjąłby się w ramach ,,czynu społecznego" przeróbki projektu PCB PA do Husarka , np. wg. projektu Maćka SP7ROH na tranzystor MRF186? Podejrzewam, że chodziłoby o podmianę jedynie 2 x RD16 (RD15) na ten właśnie tranzystor i dobranie mocy sterującej. Byłoby fajnie, gdyby płytka zachowała identyczne wymiary, rozstaw otworów do mocowania w chasis i była po prostu zamienna z obecnie rozpowszechnionym rozwiązaniem. Korzystając z doświadczeń kolegi SP8BAI moglibyśmy uzyskać z Husarka DSP 40-50W outputu przy napięciu zasilania 13,8 V. Przy tej mocy byłoby to już fajne i prawie ,,autonomiczne" radio. Ja na co dzień robię projekty w DesignSpark PCB i nie chciałbym (kiepsko z czasem) zaczynać projektu całości płytki od podstaw, gdy tak naprawdę można odpalić Sprint Layouta i zrobić podmianę ostatnich tranzystorów w pół godziny. Import plików gerbera jest jakiś niemal niemożliwy w tym programie. Podobnie generuje gerbery. Po otwarciu w przeglądarce wygenerowanych gerberów pogubione otwory i ,,oblewka" wchodzi na ścieżki. Chyba wyłazi bokiem jego darmowość. Trochę szkoda, bo się już z nim prawie zaprzyjaźniłem i porobiłem sporo bibliotek elementów. Dla siebie dobry - gorzej jak trzeba upowszechnić swoją pracę.

Bogdan
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-06-2018 23:15 przez SP4LVC.)
10-06-2018 23:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Tranzystory LDMOS w technice amatorskiej - SP4LVC - 10-06-2018 23:14

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości