Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Antena pętlowa -jakie kondensatory stałe?
SP2BPD Offline
Piotr
**

Liczba postów: 69
Dołączył: 07-11-2013
Post: #16
RE: Antena pętlowa -jakie kondensatory stałe?
(26-01-2016 0:52)SQ9JXT napisał(a):  Ewentualnie na lut użyć materiału z którego jest robiona antena czyli miedzi w postaci lutu miedzianego-fosforowego. Mam nadzieję, że będzie idealnie.
http://elgracool.pl/product-pol-252-Lut-...P-AS2.html

Znalazłem w notatkach: powyższy lut ma rezystywność 18 razy większą od miedzi (obecność fosforu???). Drugi proponowany przez Ciebie jest lepszy, czyli tylko kilka razy gorszy od czystej miedzi.


(26-01-2016 10:01)SP2IPT napisał(a):  Poza tym rozumiem, ze cala petle tez dajesz do srebrzenia ogniowego, w koncu po tygodniu na dworze mozna zapomniec o "katalogowej" rezystancji Wink

Ja uzywam kabla pełnopłaszczowego pokrytego izolacją. A tam gdzie miedź pozostaje bez izolacji, została maźnięta lakierem Rolleyes

Natomiast Leigh Turner VK5LT pisze, że po polerowaniu rur miedzianych pokrywali je czystym srebrem na dwie głebokości wnikania po czym malowali czymś epoxydowym. Tyle, że on pracował dla armii.



(26-01-2016 10:01)SP2IPT napisał(a):  Jesli rezystancja przejscia bedzie 7,5 raza mniejsza pod powierzchnia lutu niz na jego zewnatrz to mozesz byc pewien, ze wiekszosc pradu poplynie tam gdzie rezystancja jest mniejsza.

Nie jestem do końca przekonany. Przecież efekt naskórkowy polega na tym, że prąd w.cz. jest wypychany na zewnątrz przewodnika, nawet jeśli tam przewodność jest mniejsza.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-01-2016 10:23 przez SP2BPD.)
26-01-2016 10:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Antena pętlowa -jakie kondensatory stałe? - SP2BPD - 26-01-2016 10:23

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości