Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
X 510 czym to skleić ? Pytanie do chemików
SP3SUZ Offline
Zaawansowany użytkownik
****

Liczba postów: 479
Dołączył: 30-09-2013
Post: #4
RE: X 510 czym to skleić ? Pytanie do chemików
Fajnie! Nie wpadłem na to ale masz rację. Ciekawe czy Poxipol da radę? Okazało się że owa rurka od centralnego kosztuje mnie dwie dychy - hi. Ale własnie dociąłem długość i oprócz żółtego paska nie rózni sie niczym od oryginału. Na wysokości piątego pietra antena będzie miała niezły zasięg. Mam kopie diamonda wykonana przez kolegę i daje radę na 70 km. Ta powinna wygarnąć lepiej. Skleję , podłączę i napiszę co i jak. jeszcze tylko ta nieszczęsna N-ka. ja mam fider zakończony wtyczka UC-1. trzeba będzie jakis króciec dorobić. Ale... - tak sobie głośno myślę...
Wczoraj "odzyskałem" metalowe okucie z góry anteny i łącznik gwintowany. Myślałem że ten klej oryginalny będzie mocniejszy , a on jest taki sobie. Parę uderzeń kombinerkami i puściło.
Jeszcze mam pytanie do Kolegów o sprawę tych kondensatorków sprzęgających. Kolega PA0FRI robił to przy pomocy kabla koncentrycznego. Robił to ktoś z Was? I jeśli tak to jaki kabel zastosował i jakie długości ( orientacyjnie) Bo owszem mam miernik pojemności ale według tego miernika wychodzą jakieś koszmarne długości kabla który mam. Ja poprzednio naprawiając tę antenę zastosowałem kondensatory z rozebranych FM 3011. Antena pracowała porządnie aż do upadku z dachu. Ale jestem ciekaw jak mozna inaczej te kondensatory zastąpić i czy to daje dobry efekt.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-10-2015 15:24 przez SP3SUZ.)
04-10-2015 9:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: X 510 czym to skleić ? Pytanie do chemików - SP3SUZ - 04-10-2015 9:56

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości