Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prosty PA QRP i driver PA do oceny
SP5MET Offline
Tomek
**

Liczba postów: 74
Dołączył: 25-02-2015
Post: #24
RE: Prosty PA QRP i driver PA do oceny
Dzięki za wsparcie Big Grin

To chyba jedyne mi znane forum gdzie pomoc, sugestie, podpowiedzi są tak szybkie, liczne i bezinteresowne Rolleyes

Też mi się wydaje że sonda coś tu miesza ale podłączana w różnych ustawieniach do innych generatorów nawet większych częstotliwości takiego efektu nie daje. Aż takiego.

Chwilowo brakuje mi dobrych kondensatorów do LPF więc niedługo podłącze to przez PI filtr - skrzynkę antenową małej mocy którą właśnie zmontowałem na szybcika.

Nie podoba mi się odsłuch na kontrolnym odbiorniku.
Nadając ze sztucznej anteny z zasilanym IRF510, modulacja jest lekko szarpana i jakby nie wysterowuje stopnia końcowego gdy się nie mówi wystarczająco głośno do mikrofonu.
Czyli chyba brak liniowości pracy IRF510 .Kiedy idzie z drivera(bc211) sygnał o mniejszej amplitudzie a IRF510 tego nie wzmacnia a robi to dopiero od poziomu gdzie mówię głośniej i wtedy już jest ok to chyba coś nie do końca jest ok.
Z drugiej strony napięcia idące na bramkę są chyba nie małe...więc sam nie wiem.
Pobawię się tym trochę i jak do czegoś dojdę to zaraz tu wrzucę.

Motywacje mam dobrą, bo do uruchomienia się na KF brakuje mi w praktyce tylko wzmacniacza mocy Undecided a uparłem się że na razie złożę coś z części dostępnych na warsztacie Smile Cóż, dusza eksperymentatora......no ale w tym najlepsza zabawa czasem Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-04-2015 14:07 przez SP5MET.)
23-04-2015 14:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Prosty PA QRP i driver PA do oceny - SP5MET - 23-04-2015 14:07

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości