Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 7 Głosów - 4.14 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
bolanren Offline
Jerzy SP5RZM
****

Liczba postów: 425
Dołączył: 10-04-2011
Post: #983
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
Może się komuś przyda pcb layout `u diodowego mixera. Jest przystosowane do sztorcowych lub krawędziowych gniazd sma lub smb. Dla osób nie posiadających programu Sprint Layout 6 dodaję pliki GERBER .
W ramach akcji dzielenia się z Kolegami różnymi drobnymi opracowaniami layout`ów mam do zaproponowania pcb pod drabinkowy 6`cio kwarcowy filtr. Gabaryty płytki są tak dobrane, by całość zmieściła się w obudowie po kwarcowym filtrze FM`owym produkcji "Omig". Drugi plik , to pliki maszynowe Gerber, które można wysłać do fabryki.
Kolejny projekt płytki wzmacniacza m.cz. z filtrem audio. Do layout`u wykorzystałem udostępniony mi przez Kolegę SP2JQR schemat. Wartości elementów akustycznego filtru można obliczyć korzystając z ogólnie dostępnych kalkulatorów online. W wersji skompresowanej są pliki maszynowe GERBER. Dodatkowo załączam schemat.

Wcześniej do budowy akustycznego filtru stosowałem głowice od kasetowych magnetofonów lecz z racji wysokiej rezystancji ich cewek sygnał m.cz. znacząco spadał. Indukcyjności w obecnym projekcie z pewnością nie będą wnosić tak dużych strat. Były z powodzeniem stosowane w Husarku więc i w tym będą O`K.


Załączone pliki
.lay6  mixer diodowy MC .....lay6 (Rozmiar: 34.08 KB / Pobrań: 406)
.rar  diode mixer MC.rar (Rozmiar: 9.76 KB / Pobrań: 177)
.lay6  PP9 plytka.lay6 (Rozmiar: 48.3 KB / Pobrań: 140)
.rar  6 poles ladder filter.rar (Rozmiar: 8.3 KB / Pobrań: 273)
.lay6  Plessey audio filter and ampl..lay6 (Rozmiar: 144.87 KB / Pobrań: 251)
.rar  audio filter and ampl.rar (Rozmiar: 30.73 KB / Pobrań: 129)
.pdf  wzmacniacz audio z filtrem.pdf (Rozmiar: 45.38 KB / Pobrań: 178)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-09-2023 23:56 przez bolanren.)
10-09-2023 9:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF - bolanren - 10-09-2023 9:24

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości