Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 7 Głosów - 4.14 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
SP2GNB Offline
Staszek sk
****

Liczba postów: 451
Dołączył: 14-02-2015
Post: #607
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
(22-12-2015 22:02)SP9LVZ napisał(a):  Jak widać inni koledzy też korzystali, bo w między czasie powstała nowa wersja płytki SP2GNB z poprawkami omawianymi przez wiele miesięcy na naszym wątku. Szkoda tylko że przekaźnik nie jest włączany względem masy. Jest to praktyczniejsze niż od strony plusa i można go sterować z procesora.

Święta racja z przekaźnikiem, ale ta płytka jest do BFP i LFP wg m.in SP4JJH, a tam króluje sterowanie plusem ...Ale jeśli będzie potrzeba - nie widzę problemu...
Z przekaźnikiem był inny problem. Chciałem wolnymi stykami uziemiać niepracujące w danej chwili +12V RX lub +12V TX, ale ze względu na hazard styków zdarzały się zwarcia +12V do masy. Już teraz nie zwieram i zobaczę jak to będzie. Inny "zong" - nabyłem "malowanki" TDA2003... Wyraźnie widać frez. Prąd bez wysterowania w zależności od sztuki od 240 mA do 430 mA. Po rozpaczliwych przeszukaniach zasobów znalazł się stareńki scalak i jest OK. Prąd 40 mA.
Inne błędy to Top Overlay na niewielu lutowniczych padach poprowadził linie obrysowe - mój błąd, poprawiony i za małe otwory pod TDA - też poprawione.

Jeszcze raz wszystkigo najlepszego...

73 Staszek SP2GNB
22-12-2015 23:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF - SP2GNB - 22-12-2015 23:01

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości