Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 7 Głosów - 4.14 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
bolanren Offline
Jerzy SP5RZM
****

Liczba postów: 425
Dołączył: 10-04-2011
Post: #519
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
Witam wszystkich Szanownych Kolegów i niemniej Szanownych Kibiców,

Osobiście dotarłem do etapu uruchamiania części nadawczej. Wygląda to u mnie następująco: dwustopniowy driver (aktualnie testowany) oraz 30 W Pa od "Racala" z DW Electronics. W driverze, w pierwszym jego stopniu znajduje się układ SL610C, który daje możliwość regulacji mocy (ALC) . Po nim jest stopień z tranzystorem 2N2219 i szerokopasmowym transformatorem. Pracuje ten tandem raczej słabo, bo albo moc z niego uzyskiwana jest niewielka albo też w przypadku innych kombinacji z uzwojeniami transformatora jest duża różnica z napięciem wyjściowym na poszczególnych pasmach. Tutaj nie mam doświadczenia i nie wiem jak się do tego zabrać. Pewnie trzeba będzie to ALC do ustabilizowania napięcia w.cz. zaprząc.

Pozdrawiam wszystkich
Jerzy sp5rzm
Piotrze,

Mam nadzieję, że po przeprowadzce zainstalujesz sobie jakąś super antenę oraz, że przede wszystkim ukończysz "Plesseya" Smile

Pozdrawiam
Jerzy
Mietku,

Miło jest znowu odnaleźć Ciebie na forum. Zastanawiam się nad tym jaki fortel wynaleźć aby Cię nakłonić do skończenia projektu...Może wyrzeźbimy Twój profil albo zrobimy Ciebie prezesem naszej plesseyowskiej "szajki"?

Pozdrawiam
Jerzy
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-09-2015 22:24 przez bolanren.)
25-09-2015 22:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF - bolanren - 25-09-2015 22:16

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości