Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 7 Głosów - 4.14 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
bolanren Offline
Jerzy SP5RZM
****

Liczba postów: 425
Dołączył: 10-04-2011
Post: #469
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
Szanowni Koledzy Plesseyowcy oraz towarzyszący nam Kibice,

Dzisiaj udało mi się uruchomić płytkę. Na razie sprawdziłem pobieżnie tor m.cz. Działa od pierwszego włączenia. Przy potencjometrze ustawionym na maksymalne wzmocnienie występuje lekkie wzbudzenie. Układ zasilam 12 V. Jutro ustawię piloty i sprawdzę napięcie dostarczane do demodulatora. Wygląda na to, że tor p.cz. również funkcjonuje. Nie jestem pewien co do drugiego stopnia więc będzie to trzeba dokładnie sprawdzić.

Pozdrawiam
Jerzy SP5RZM

(05-07-2015 22:08)SP3F napisał(a):  Jedenz naszych miłych kolegów obdarował mnie kwarcami do bfo.
Jak takie cenności się wlutowuje?
Zadaję to pytanie gdyż na forum jest info, iż szykuje się nowsq wersja płytek Plesseya, i chciałbym te kwarce ponownie wykoprzystać.
Może do płytki wlutować fragment gniazdak do układu scalonego?, a kwarc tam wkłada/wyjmować?

Romku,

Jeśli są to kwarce z rastrem wyprowadzeń odpowiadającym padom na płytce, to nie widzę żadnego problemu. To co się wlutuje, to i wylutować można. W kolejnej edycji płytek wzbudnicy "Plessey`a" będzie pewnie ten sam raster wyprowadzeń do kwarców pilotów jak w obecnej wersji. Dodatkowo, idąc za podpowiedzią Adama SP5FSC najprawdopodobniej zostanie dodane koncentryczne gniazdo do podawania sygnału w.cz. z syntezy do modulatora. Można by było wówczas alternatywnie wykorzystać albo kwarce pilotów lub sygnał do przemiany z syntezy (albo sterownika Adama do generatora Si570 , jeśli ktoś woli) .

Pozdrawiam
Jerzy
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-07-2015 9:27 przez bolanren.)
05-07-2015 22:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF - bolanren - 05-07-2015 22:13

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości