Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 7 Głosów - 4.14 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
bolanren Offline
Jerzy SP5RZM
****

Liczba postów: 425
Dołączył: 10-04-2011
Post: #439
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
(01-06-2015 15:14)SP1UJB napisał(a):  Jurku,
Do filtrów bierzesz kondensatory markowe NP0 lub C0G, które mają tolerancję 1%. Zarówno kondensatory jak i cewki trzeba dokładnie zmierzyć, bo coś może być nie tak (rzadko ale się zdarza, szczególnie może być niewielki rozrzut w przenikalności rdzeni). Tak złożony układ prawie zawsze idealnie mi się stroi, po dokonaniu drobnych korekt trymerkami, które są tam przewidziane. Naprawdę nie ma żadnych problemów! To już któryś BPF i wszystko jest jak w zegarku, na swoim miejscu.

Wojtku,

Mnie zgubiło lenistwo. Chciałem szybko zakończyć ten etap i założyłem, że kondensatory mają takie wartości jak zamawiałem... Cewki na rdzeniach toroidalnych mierzyłem. Na zakup niby kondensatorów wydałem chyba ze 150 złotych. Gdybym kupił gotowe BPF w DW Electronics, to wydałbym podobną kwotę ale niczego bym nie musiał stroić (chyba..) . Nauka jest kosztowna Smile .

Teraz już nie bardzo chcę kończyć te obecne BPF, bo pojawiła się możliwość zakupu znacznie lepszego projektu opartego na tym co już wcześniej wymyślono i wszyscy to chwalą.

Chciałbym na jesieni zlecić wykonanie w "pcbway" nowych płytek do naszej wzbudnicy. Pomyśl proszę Wojtku co moglibyśmy w niej zmienić . Mnie się podobało rozwiązanie, które zaproponował Henryk oraz Rafał. Inne rzeczy są oczywiste( filtr kwarcowy, wzmacniacz m.cz., ekranowanie generatorów BFO, ekranowanie poszczególnych stopni odbiornika, wyprowadzenie sygnałów do mieszacza na goldpiny, powiększenie padów pod elementy itp.)

Pozdrawiam
Jerzy
01-06-2015 19:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF - bolanren - 01-06-2015 19:55

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 10 gości