Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 7 Głosów - 4.14 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
bolanren Offline
Jerzy SP5RZM
****

Liczba postów: 425
Dołączył: 10-04-2011
Post: #224
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
(05-03-2015 19:28)DA_KAR napisał(a):  
(04-03-2015 15:17)SP9LVZ napisał(a):  Rozważania na temat teorii czasu wskazują, iż prace nad wzbudnicami stoją w miejscu... brak czasu to oczywiście tylko wymówka,... opadły emocje, pierwsze szybkie rezultaty osiągnięte, a z kolejnymi trudniej, więc w nie ma po prostu mobilizacji...
Jak wiadomo, najbardziej motywujące są te działania, które przynoszą natychmiastowy skutek.
Można zrobić po amerykańsku, plan, plan, plan,... i realizacja. Codziennie tylko 30 minut z 24 godzin na nasze hobby, a w ciągu tygodnia wyjdzie nam już 3 godziny pracy nad układem,...

To prawda. Żeby nie stać w miejscu "przegwizdałem" wczoraj przy pomocy NWT
filtr PP9 i piloty. Bardzo mnie ciekawiło jaką ma charakterystykę wyrób fabryczny.
Spodziewałem się bardziej wyrównanego szczytu a tu jeden bok trochę opada.
Ale ogólnie nie jest źle. Mieści się w danych katalogowych. Kiedyś popełniłem
drabinkę czerokwarcową i widzę że nie muszę się wstydzić. Mój miał bardziej
równy szczyt tylko troszkę wolniej opadały zbocza. Z tego co pamiętam, niestety
bo padający dysk wszystko zabrał. Zaspokoiłem ciekawość, mogę lutować dalej.
Jestem trzy kroki z tyłu ale dla mnie sukcesem będzie osiągnięcie mety.
Na przegonienie czołówki nie liczę bo brak mi wiedzy.
Obserwuje Wasze zmagania i próbuję podążać Waszą ścieżką.
Pozdrawiam

Darek

Darku,

Nie mam w badaniu filtrów takiej wprawy jak pozostali Koledzy konstruktorzy ale jedno wiem, że bez dopasowania filtr kwarcowy ma nieciekawą charakterystykę. Mam nadzieję, że w swoich pomiarach wziąłeś to pod uwagę. Do sprawdzania filtrów PP9 A2R przy pomocy NWT7 zawsze stosuję transformatorki z przekładnią zwojową 2:6 . To nie jest idealne dopasowanie ale zawsze lepsze od prostego podłączenia 50 omowego NWT7 do 500 omowego wejścia i wyjścia filtru. Myślę, że zrobiłeś to poprawnie a ja tylko zwyczajowo sobie tutaj ględzę..

Pozdrawiam
Jerzy
(05-03-2015 16:09)SP1UJB napisał(a):  Powód jest prosty - koszt (nie wszystkich stać na wydanie około 500 zł) i sprawa dostępności fabrycznych płytek (tu muszą być fabryczne PCB, chyba że Adam ma jeszcze na zbyciu zmontowane sterowniki ....to najlepsze rozwiązanie Wink ). Poza tym, sterownik Adama jest the best !
Mam ten sterownik zamontowany w Husarku a do trx-a na układach Plessey-a pójdzie tańszy układ.

Wojtku,

A co się dzieje z Twoją wzbudnicą? Porzuciłeś temat czy też może gromadzisz siły ?

Piszesz o koszcie sterownika Adama. Jeśli ten element LO zbuduje się w wersji modułowej, to zawsze można go użyć jeszcze do innych konstrukcji. Nikt nie kwestionuje ceny "Mercedesa". Są rzeczy, za które warto zapłacić więcej. Myślę, że się ze mną zgadzasz.

Pozdrawiam
sp5rzm Jerzy
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-03-2015 21:18 przez bolanren.)
05-03-2015 20:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF - bolanren - 05-03-2015 20:31

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 8 gości