Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 7 Głosów - 4.14 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
SP9LVZ Offline
Piotr
****

Liczba postów: 660
Dołączył: 13-01-2015
Post: #111
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
Myślę, że dobrze będzie jak każdy zrobi nieco inaczej, zwłaszcza na tym co się już posiada.. będzie można porównać efekty.
Co do syntez ja eksperymentowałem tylko na układach AD9850/51. Zrobiłem już 5 syntez na tych układach. Dlatego daję tą syntezę wg. SQ1GU bo mam sprawdzoną i przyzwyczaiłem się do niej. Nie zajmowałem się innymi układami, zwłaszcza tymi od transceiverów homodynowo-fazowych co robili inni koledzy. Mam nadzieję że one są też programowane do transceiverów z przemianą częstotliwości jeśli je chcecie użyć.

Wracając do naszego tematu uruchamiania płytki wzbudnicy G4CLF to po kolejnych próbach proponuję:
- w obwodzie wzmacniacza operacyjnego uA741 równolegle do R14 (100k) dolutować kondensator 560pF, wpłynie to na zmniejszenie szumów odbiornika,
- dobrać wartość R24 (68 omów) tak, by zminimalizować szumy przemiany, ja w tym miejscu wlutowałem peerka smd 100 omów i zredukowałem szumy przemiany o połowę w stosunku do tego jakie były z R=68 omów.

Wg. mnie takie poprawki j.w. do układu są ważniejsze w jego dobrym funkcjonowaniu niż analiza techniczna czy lepsza synteza jest na AD9850 czy na SI5770. Fajnie będzie jak każdy zrobi na innych układach syntezy i może porównamy kiedyś jak chodzą odbiorniki różnie wykonane. Już teraz proponuję spotkanie na zjeździe technicznym w Burzeninie we wrześniu dla naszej grupy.

To tyle słowa na dziś z rana....

Dla tych co chcą wzmacniacz mocy 20W, a jeszcze się nie zdecydowali jest też taka wersja SP7NJR...


Załączone pliki
.pdf  pa_20W_schemat.pdf (Rozmiar: 83.63 KB / Pobrań: 800)

http://sp9lvz.sp-radio.eu/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-02-2015 10:36 przez SP9LVZ.)
05-02-2015 10:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF - SP9LVZ - 05-02-2015 10:35

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 8 gości