Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 7 Głosów - 4.14 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
bolanren Offline
Jerzy SP5RZM
****

Liczba postów: 425
Dołączył: 10-04-2011
Post: #102
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
No to w takim razie moje kolejne gratulacje.

Czy brałeś pod uwagę fakt, że zamienialiśmy uA741 na NA5534? Czy ten drugi wzmacniacz ma takie same napięciowe wzmocnienie jak uA741? Może stąd wynikało owo przesterowanie?

Co było, to było ale jest dobrze i rozumiem, że zabierasz się za część nadawczą?

Czy mam dawnemu głównemu inżynierowi z firmy Plessey przekazać, ze zwracasz im honor? Smile

Pozdrawiam serdecznie i życzę dalszych sukcesów w uruchamianiu części nadawczej wzbudnicy.

Jerzy
(03-02-2015 20:42)SP9LVZ napisał(a):  ARW już działa poprawnie!

Opisze jak wygląda po poprawkach obwód ARW:
- wstawiony jest PR-1, który był planowany ale o niskiej wartości 1,5 kOma (tu nie mogą być duże wartości PRka),
- PRek jest odizolowany od uA741 kondensatorem 1 uF (chyba wiadomo o co chodzi, by udzielić obwód stało prądowy),
- C21 jest zamieniony na 1 uF (był 0,1 uF),
- C56 ma zamienioną wartość 2,2 nF (był 0,1uF),
pozostałe elementy bez zmian, wg. schematu

Przy takich elementach wszystko z ARW jest ok, uwaga taka, że jak na PRku da się za duży sygnał na SL621 to przerejestrowuje się on i nie działa ARW, czyli jest to co miałem wcześniej, układ był ciągle przesterowany.
Zrobienie tych poprawek zajęło mi 10 minut, ale 2 dni dyskusji na forum,,... dziękuję wszystkim co wnieśli cenne uwagi w ten problem ARW. Zwracam honor Plesseyowi.
Jak przygotuję syntezę do pracy z mieszaczem i dam obwody wejściowe to zrobię filmik,....

Podsumowując, odbiornik jest w pełni uruchomiony! Big Grin


(03-02-2015 20:42)SP9LVZ napisał(a):  ARW już działa poprawnie!

Opisze jak wygląda po poprawkach obwód ARW:
- wstawiony jest PR-1, który był planowany ale o niskiej wartości 1,5 kOma (tu nie mogą być duże wartości PRka),
- PRek jest odizolowany od uA741 kondensatorem 1 uF (chyba wiadomo o co chodzi, by udzielić obwód stało prądowy),
- C21 jest zamieniony na 1 uF (był 0,1 uF),
- C56 ma zamienioną wartość 2,2 nF (był 0,1uF),
pozostałe elementy bez zmian, wg. schematu

Przy takich elementach wszystko z ARW jest ok, uwaga taka, że jak na PRku da się za duży sygnał na SL621 to przerejestrowuje się on i nie działa ARW, czyli jest to co miałem wcześniej, układ był ciągle przesterowany.
Zrobienie tych poprawek zajęło mi 10 minut, ale 2 dni dyskusji na forum,,... dziękuję wszystkim co wnieśli cenne uwagi w ten problem ARW. Zwracam honor Plesseyowi.
Jak przygotuję syntezę do pracy z mieszaczem i dam obwody wejściowe to zrobię filmik,....

Podsumowując, odbiornik jest w pełni uruchomiony! Big Grin

Piotrze,

Czy można Ciebie prosić o pokazanie tej kombinacji z pojemnością przed peerkiem na zdjęciu? Z tego co pamiętam, to ścieżka jest tam wyjątkowo cienka..

Pozdrawiam
Jerzy
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-02-2015 0:29 przez bolanren.)
03-02-2015 23:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF - bolanren - 03-02-2015 23:58

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 17 gości