Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 7 Głosów - 4.14 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
bolanren Offline
Jerzy SP5RZM
****

Liczba postów: 425
Dołączył: 10-04-2011
Post: #88
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
(02-02-2015 23:27)SP9LVZ napisał(a):  Wydaje się że, opanowałem problem automatyki:
- C24 trzeba dać 47-100 uF ew. kombinować z szeregowym rezystorem chyba nie więcej niż 100 omów,
- ten C21 nie bardzo ma wpływ na problem,
- jest za duży sygnał z przedwzmacniacza m.cz.! przerejestrowuje całkowicie układ automatyki, ten perek to był dobry pomysł, tylko trzeba wlutować dodatkowy kondensator żeby oddzielić wyjście stało prądowe wzmacniacza operacyjnego 741 od peerka i tu jest kwestia naprawdę precyzyjnego ustawienia wartości sygnału m.cz. na układ automatyki, zastanawiam się nawet czy nie wziąć sygnału zaraz po SL641? Powiem szczerze, że nie robiłem jeszcze takiego RX z takim wykopem w pośredniej jak wychodzi na tych SL612.
- wylutowałem (usunąłem) R8, czyli nie podaję sygnału automatyki na drugi wzmacniacz i automatyka zaczęła pracować poprawnie!

Zamiast R8 (100 omów) myślę, że można dać diodę która mniejszy trochę dławienie drugiego wzmacniacza o wartość 0,7V z automatyki (lub dwie takie diody).

Myślałem, że te układy automatyki lepiej sobie radzą,... ale gdzie tam.
Na MC1350 i dwóch tranzystorach automatyka pracowała sprawniej.

"Peerek" w sterującym synale do ARW podpatrzyłem w jednym z niemieckich rozwiązań z Plessey`ami. Ponieważ kiedyś miałem z tym ARW problem, to szukałem przyczyny. Podejrzewałem, że problem może wynikać z przesterowania generatora ARW. Jak się zapewne domyślacie moje przypuszczenia nie wynikały z głębokiego, intelektualnego przemyślenia opartego na akademickiej wiedzy ale ze zwykłej intuicji. Czasami to działa Smile .

Pozdrawiam
Jerzy
03-02-2015 0:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF - bolanren - 03-02-2015 0:36

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości