Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 7 Głosów - 4.14 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
SP9LVZ Offline
Piotr
****

Liczba postów: 659
Dołączył: 13-01-2015
Post: #44
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF
Ja mierzę sygnał z generatora DDS na zrobionym mierniku RF Wattmeter wg. układu OZ2CPU. Jest to zupełnie wystarczające i nie potrzeba korzystać z żadnych laboratoriów. Pomiar jest na 50 omach i wynik od razu w dBm. Pomiar jest tak realizowany jakbym podpinał do generatora DDS mieszacz diodowy. Można precyzyjnie ustawić poziom sygnału na mieszacz diodowy.

Moja podpowiedź co do składania płytki wzbudnicy jest taka: na początek wszystko trzeba uruchomić wg. pierwotnego układu, a później myśleć globalnie nad zmianami. Zweryfikujemy tym tez samą płytkę czy jest ok. Te wzmacniacze rewersyjne na J310 wszyscy chwalili, więc może nie trzeba nic kombinować. Płytkę proponuje uruchamiać z układami zewnętrznymi takie jakie będą używane docelowo np. VFO (DDS). Będzie prościej dojść do końcowego uruchomienia. Jedyne obwody które można sprawdzić niezależnie to TBA810 i BFO, tor odbiornika i tor nadajnika wg. mnie trzeba już uruchamiać całym blokiem.

http://sp9lvz.sp-radio.eu/
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-01-2015 15:41 przez SP9LVZ.)
30-01-2015 15:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Składamy wzbudnicę SSB G4CLF - SP9LVZ - 30-01-2015 15:40

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości