Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Generator warsztatowy (nie dds)
SP3SUZ Offline
Zaawansowany użytkownik
****

Liczba postów: 479
Dołączył: 30-09-2013
Post: #8
RE: Generator warsztatowy (nie dds)
Ja w tym wypadku tylko zwróciłem uwage na autora. moje i Jego koncepcje konstrukcyjne zdecydowanie róznią się. facet leci po najmniejszej linii oporu i jako magister inzynier uzywa po prostu wielu skrótów myslowych myśląc że inni to wiedzą a tu zonk! No a według mnie wzmacniacz separator to należy zrobić inaczej. Z reszta ja zrobił bym cały generator inaczej. jak zeskanuję rysunki to zamieszcze dla wszystkich. Co do oryginału wzmacniacza na BF960 według naszego autora, to moze mieć wpływ na częstotliwość. pojemność sprzęgajaca powinna byc tak duża aby nie tłumiła obwodu drgań. Minumum 1nF a nie jakieś pikoFarady bo wtedy częstotliwość drgań zależy od pojemności sprzęgajacej, a to już jest źle bo każdy tranzystor zmienia te pikofarady ( nieznacznie) i generator pływa. A tranzystory polowe musza wtedy byc idealnie dobrane , na zniszczony egzemplarz powinien byc wstawiony tr. o identycznych parametrach. Ale weź taki znajdź! Żeby znaleźć dwa identyczne trzeba przewalić ich około setki. Dwa zbliżone to już dwadzieśćia minimum. Mój wzmacniacz wyjściowy nie ma tej wady. Cool
23-07-2014 22:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: Generator warsztatowy (nie dds) - SP3SUZ - 23-07-2014 22:16

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości