Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tracker APRS do samochodu
SQ2PPJ Offline
Nowicjusz
*

Liczba postów: 19
Dołączył: 17-07-2014
Post: #3
RE: Tracker APRS do samochodu
Prace nad projektem trwają - z racji bardzo ograniczonego czasu progres będzie powolny:

GPS został już przeniesiony na nową płytkę i trochę mniej "obsmarkany" Wink

İmageİmageİmage

"Pinologia":
GND
TX
RX
LED
VCC

Zastanawiam się jeszcze nad zmianą gold pinów na kątowe, aby przy połączeniu bez przewodów płytkę można wpiąć bezpośrednio w płytkę główną.

Cytat:Super sprawa będę kibicował twojemu projektowi. Myślisz o jakiejś komunikacji z PC? Wiesz jakaś konfiguracja trakera z dedykowanej aplikacji? Tak by "enduser" nie musiał się w kodzie grzebać. Bardzo chętnie w tym pomogę Wink

Witaj,
Dzięki za kibicowanie i oferowaną pomoc - przyda się bo czasu do pracy nad projektem BARDZO mało - może mnie to trochę zmotywuje Wink

Jeśli chodzi o software do komunikacji to na razie skończyło się na myśleniu.

Nie za bardzo wiem - jak można z programu ustawić zmienną tak, aby po odcięciu i ponownym podaniu zasilania dane nie uległy "zapomnieniu". Wydaje mi się, że sensownym rozwiązaniem była by - karta SD.
Wkładamy do PC - wpisujemy odpowiednie parametry, przekładamy do APRS-u i jest OK.

Drugi wariant jaki rozpatrywałem to komunikacja po BT. Mam moduł BT do arduino dokładni taki:
İmage
I zastanawiałem się nad stworzeniem aplikacji na ANDROIDA za pomocą MIT APP INVENTOR 2 tak, aby z telefonu lub tabletu można było po BT "zaprogramować" konfigurację na karcie SD. Pozwoliło by to na wygodną pracę w warunkach moblinych, a dla osób, które nie używają urządzeń "ANDROIDOWYCH" pozostawał by sposób z komputerem i przekładaniem karty SD.

Niemniej, te rozważania się na razie drugoplanowe - na chwilę obecną chciałbym przenieść projekt z płytki prototypowej na laminat i uruchomić w wersji "nieprogrmowalnej".
21-07-2014 10:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Tracker APRS do samochodu - SQ2PPJ - 17-07-2014, 11:42
RE: Tracker APRS do samochodu - SQ2PPJ - 21-07-2014 10:55

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości