Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TouchTRX - sterownik radia HUSAR
SP5FCS Offline
Adam
*****

Liczba postów: 1,071
Dołączył: 02-02-2009
Post: #25
RE: TouchTRX - sterownik radia HUSAR
Bogdanie, ścisłe powiązanie nadawania z pierwszym odbiornikiem wynika bezpośrednio z konstrukcji radia w którym część toru radiowego (filtry BPF, mieszacz, filtr kwarcowy, modulator/demodulator są wykorzystywane zarówno podczas odbioru jak i nadawania. Nie ma większego problemu jeśli oba odbiorniki pracują na tym samym paśmie, gorzej jak na RX2 słuchamy na innym paśmie, co wtedy ?
Przy każdym wciśnięciu PTT należałoby jeszcze dodatkowo przełączać BPF do nadawania na innym paśmie co dodatkowo wydłuży czas przejścia N/O.

Kompletnie nie rozumiem wymogu nadawania na częstotliwości drugiego odbiornika skoro jednym klawiszem mogę zamienić częstotliwości RX1/RX2. W aktualnej wersji nie muszę pilnować gdzie radio będzie nadawać bo zawsze nadaje na częstotliwości RX1. Jeśli chce nadawać na częstotliwości RX2 to jednym klawiszem zamieniam częstotliwości pomiędzy RX2/RX1 i nadaję.

Oczywiście każdy ma własną wizję obsługi radia i chciałoby się aby sterownik dawał maksymalne możliwości i komfort pracy. Przy podnoszeniu poprzeczki pamiętajmy jednak, że sterownik oparty jest o 8-bitowy procesor. Trudno będzie w konstrukcji amatorskiej dorównać rozwiązaniom fabrycznym opartych na wieloprocesorowych sterownikach, wielu enkoderach i klawiszach sterujących. Rozpoczynając prace nad tym sterownikiem rozważałem możliwość zastosowania dwóch procesorów ale to podnosi trudność budowy takiej konstrukcji. Sterownik touchTFT43 stanowi naturalne rozwinięcie sterownika do Husarka dlatego nie zdecydowałem się również na zmianę procesora na 32-bitowe ARM-y.
Moim celem jest zbudowanie funkcjonalnego sterownika do radia amatorskiego przy zachowaniu rozsądnej ilości elementów i kosztów wykonania.

73 Adam
16-03-2015 11:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
RE: TouchTRX - sterownik radia HUSAR - SP5FCS - 16-03-2015 11:09

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości